Rahim

Jest jednym z najważniejszych twórców hip-hopowych, a jego imię zna każdy prawdziwy fan polskiego rapu. Po rozpadzie legendarnej grupy Paktofonika Rahim nie próżnuje i działa dalej – w projekcie Pokahontaz i nie tylko.

„– Kiedy po koncercie przychodzą do ciebie ludzie i mówią, że słuchali cię za małolata, bardzo często mają na myśli Paktofonikę. Nie ciąży ci ona teraz? Przecież zrobiłeś mnóstwo innych dobrych rzeczy.

– Kiedyś próbowałem z tym walczyć i odcinać się grubą krechą, ale potem zrozumiałem, że to walka z wiatrakami. Przecież to jest część mojej kariery, mojej twórczości i mojego życia, więc dlaczego mam z tego rezygnować? Myślę, że sama opcja, że przestaliśmy z tym materiałem koncertować, była rezygnacją z pewnych rzeczy”.

Rozmowa o tym, jak było i jak jest teraz, ale też o planach na przyszłość. Dowiedzieliśmy się także co nieco o nadchodzącym albumie grupy Pokahontaz.

„Zmęczyliśmy się trochę tym progresywnym zmierzaniem w nowoczesność. Poczuliśmy tęsknotę za tymi naszymi korzennymi bitami, nie połamanymi, a takimi, że siedzisz i godzinę bujasz głową. Chcemy trochę zatoczyć koło i wrócić do klasycznych bitów”.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z naszym gościem!

Przeczytaj więcej

Ten materiał filmowy powiązany jest z artykułem, który możesz przeczytać klikając na ikonkę poniżej.

Ekipa
Rozmawiał:
Jakub Milszewski
Produkcja:
Marcin Ranuszkiewicz
Fotografie:
Tomasz Sagan
Kamery:
Jakub Sobótka
Montaż:
FUSION8MEDIA