Daria Zawiałow

Kiedy w 2016 roku zdobyła Karolinkę w Konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, zrobiło się o niej głośno. Zaznaczyła swoją obecność na polskiej scenie nie tylko jako wokalistka, ale także autorka tekstów. „Malinowy chruśniak”, potem „Kundel bury”, w końcu „Miłostki” z debiutanckiej płyty Darii Zawiałow podbijają serca słuchaczy. Wraz z Michałem Kuszem, producentem płyty, Daria Zawiałow stworzyła płytę o kobietach i dla kobiet. Choć zaznacza, że uniwersalne teksty mogą trafić także do męskiej części publiczności.

„Wiele osób mówiło mi, że z każdym kolejnym tekstem robię progres i ja w to uwierzyłam. To moja nowa pasja. Nie zawsze utożsamiam się z tekstami, wcielam się w role, opowiadam historie, które przecież nie musiały się wydarzyć. Staram się pisać tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ogromnie liczę na to, że dziewczyny będą sięgały po tę płytę, chociaż mężczyzn również do tego zachęcam”.

Daria Zawiałow przyznaje, że praca nad debiutancką płytą to dopiero początek. I nie znaczy to, że najbardziej ekscytujący moment ma już za sobą. Album jest pretekstem do grania koncertów i na to wokalistka czeka najbardziej.

„Kiedy zaczęły się prace nad albumem, byłam jeszcze nastolatką, nie wiedziałam nic ani o świecie, ani o muzyce. Ta droga to także droga mojego dorastania. Dojrzałam do debiutu i cieszę się, że to już za mną. Nie będzie kolejnych debiutów”.

O albumie „A kysz!”, podróży przez opolską scenę i talent show oraz o tym, co oznacza wejście do show-biznesu – Daria Zawiałow.

 

Ekipa
Rozmawiał:
Aleksandra Budka
Produkcja:
Marcin Ranuszkiewicz
Fotografie:
Monika Szałek
Kamery:
Jakub Sobótka
Montaż:
FUSION8MEDIA
Make-up:
Anna Choppard’d
Miejsce nagrania:
Hotel H15 / Warszawa