Pablopavo

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys opowiada o najnowszej płycie, zmieniającej się Warszawie i tekstach, z którymi od lat jest kojarzony. Wspomina także Wojciecha Młynarskiego oraz tłumaczy, czym jest „Ladinola” – bo taki tytuł nosi najnowszy album formacji Pablopavo i Ludziki.

„To była jedna z pierwszych osób, która w powojennych piosenkach przedstawiała warszawiaka – trochę humorystycznie, z drobnymi błędami językowymi, które odgrywał jako narrator tych piosenek. O ludziach pisał z czułością i to jest mi bliskie” – mówi o niedawno zmarłym Młynarskim.

Pablopavo wydał właśnie czwarty album ze swoim zespołem Ludziki. „Jest parę etapów pracy nad płytą. Najbardziej lubię etap powstawania piosenek – spotykamy się na próbach i nagle z niczego powstaje coś. Siedmiu facetów zaczyna grać, ja zaczynam pisać. To najprzyjemniejsze uczucie na świecie. A nawet w jakimś sensie magiczne”. Premiera płyty 30 marca, a my zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z naszym gościem.

Jakiś czas temu Pablopavo był też bohaterem okładkowym jednego z naszych magazynów. Rozmowę i galerię zdjęć możecie przeczytać tutaj: http://bit.ly/Pablopavo.

Przeczytaj więcej

Ten materiał filmowy powiązany jest z artykułem, który możesz przeczytać klikając na ikonkę poniżej.

Ekipa
Rozmawiał:
Aleksandra Budka
Produkcja:
Marcin Ranuszkiewicz
Fotografie:
Monika Szałek
Kamery:
Jakub Sobótka
Montaż:
FUSION8MEDIA
Make-up:
Anna Choppard’d
Miejsce nagrania:
Hotel H15 / Warszawa