• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Natalia Pawlak

  Od ośmiu lat moszcząca sobie miejsce na zapleczu branży modowej. Autorka projektu Womanagement: fotografuje, stylizuje, kieruje karierą modelek, prowadzi agencję opracowywania koncepcji oraz produkcji sesji zdjęciowych. Działania artystyczne to odskocznia od twardego wykształcenia, a biznes modowy stał się uzależniającym hobby. Bezustannie szuka kolejnych fascynacji, bo życie jest za krótkie, by patrzeć ciągle na te same rzeczy.

  Moda jest fajna. Modeling też. I fotografia. Ogólnie: świat jest fajny.

  2019-01-10

  Dziękuję losowi, że przyszło mi żyć w czasach, gdy dostęp do świata jest praktycznie nieograniczony. Mogę mieć dowolne hobby, mogę pracować, mogę nie pracować, mogę mieć męża, żonę, dziecko, kota – na co tylko mam ochotę. I jeśli komuś się to nie podoba – dziś wiemy już, że to jego problem, a nie mój. Hura!

  woomanagment_1

  W pełni świadomie, kilka lat temu podjęłam decyzję, że moim hobby będzie fotografia. W naturalny sposób ewoluowało to, dzięki poszerzaniu znajomości i własnych horyzontów, do organizacji i produkcji sesji zdjęciowych, a finalnie agencji. Dziś kieruję karierą modelek, współtworzę kampanie, organizuję plany zdjęciowe. I dzięki temu mam szczęśliwe życie. Oczywiście przeplatane dniami #killme itd., itp. – ale któż ich nie ma! Od niedawna żyje mi się lepiej, bo wiem, czego NIE CHCĘ robić. Jeszcze nie zatrzymałam się w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czego CHCĘ, ale wiedza o tym, czego nie chcę, zesłała na mnie z nieba płatki kwiatów i pluszowe zajączki. Pozwoliła wstępnie zakreślić plan działania na kolejne miesiące, a może nawet lata. Czemu jest to branża modowa? Bo jest fajna!

  Kierowanie karierą modelek daje niezwykłą satysfakcję. Spotykając się z dziewczyną, słysząc „zawsze chciałam, ale jakoś nie miałam odwagi” myślę sobie: oto jestem! Jeśli jest to faktyczne pragnienie, a nie chęć zaistnienia na Facebooku i Instagramie (który, okraszony podpisami #sexy #model #instagirl #tbt #followme #happy kusi jedynie fakekonta komentujące „super, zapraszam do mnie”) – zakładam pelerynę z logo WO i pędzę ze wsparciem. Mogę dać Dziewczynie to, czego sama nie zdobędzie. Nie oszukuję, nie opowiadam o kokosach, jakie zrobi na modelingu, nie mamię Diorami – ale umożliwiam wyjazd. I jeśli jest chęć, jest marzenie, jest siła charakteru i odpowiedzialność – jedziemy! Wyjazd na 3 miesiące do Azji, czyli najbardziej standardowa opcja w branży, to ciężka szkoła życia. Jakoś jednak nie znam modelki, która żałuje wyjazdu. Nie znaczy to, że takich nie ma, jasne. Mnie nie było dane słyszeć „drugi raz bym nie pojechała” ani od moich modelek, ani tych, które jechały z innych agencji. Wspomnienia, znajomości, doświadczenie to bezcenne pamiątki z wyjazdu. Z czasem i pieniądze – choć zachowajmy zdrowy rozsądek, modelki nie są milionerkami. 

  woomanagment_2

  Modeling jest fajny, bo otwiera horyzonty, daje możliwość zobaczenia miejsc, których większość z nas nigdy nie zobaczy, poznawania ciekawych ludzi, gromadzenia wspomnień. Jest fajny, bo można z niego korzystać tylko przez krótką chwilę, która nigdy już nie wróci. Fałszywa opinia ludzi, niepoparta żadną wiedzą a ograniczająca się do „jakież to głupie i niepotrzebne” nie powinna nikomu zamykać drogi do realizacji swoich marzeń. Na szczęście dostęp do wiedzy pozwala dziewczynom podejmować decyzje samodzielnie, nie bacząc na „dobre rady” życzliwych koleżanek.

   

  zdjęcia: produkcja WOmanagement

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere