• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Dagmara Małgorzata

  Pisze, więc jest. Dużo czyta i wyciąga wnioski. Kocha góry, filmy Tarantino oraz wszystko, co związane z wiatrem. Uwielbia potyczki słowne oraz codzienność. W nadawaniu codzienności odpowiedniego kolorytu pomaga jej fascynacja psychologicznymi zagadnieniami i obserwowanie ludzi. Ma 30 lat, maszynę do pisania (sprawną) i jakieś 53kg optymizmu. Na stronie Współcześni samym sobie raczy ludzi słowem.

  Życzenia nieskomplikowane

  2018-12-28

  Minęła Wigilia i Święta Bożego Narodzenia – poza aspektem religijnym/rekreacyjnym (jeden nie wyklucza drugiego), poza wspólnymi rozmowami nad specjałami świątecznymi, poza prezentami mamy jeszcze za sobą tonę życzeń niedopasowanych. Także, zanim bliscy ponownie wkurzą Was mocą bezsensownych życzeń na ten nadchodzący wielkimi krokami Nowy Rok, powiedzcie im, czego Wam życzyć.

  Przykładowo, jeśli jesteś singlem, może marzysz o drugiej połowie, a może jednak Twoim największym marzeniem jest założenie kapeli rockowej, a Wam, niedawno zaślubieni ludzie, nie dziecko się marzy, a podróż dookoła świata, tylko nikt nie życzył Ci założenia kapeli, a Wam wspaniałych podróży, było tylko o drugiej połowie, o miłości i o bobasach. 

  Życzenia nie w punkt, zwłaszcza od najbliższych osób, nosimy niczym zadrę w sercu, a tu zaraz noworoczne życzenia Szczęśliwego Nowego Roku i żebyś…, ale tu jeszcze zdążymy opanować ten potok niewłaściwości.

  Pośród rozmów między Świętami a Nowym Rokiem opowiadajcie ludziom o swoich marzeniach, mówcie o nich głośno, powiedzcie wyraźnie, czego samym sobie życzycie, żeby w tych wszystkich wiadomościach i przy spotkaniach twarzą w twarz dostać życzenia Szczęśliwego Nowego Roku i ……………………….. – tu powinny paść idealne życzenia, które chcesz dostać/usłyszeć. Poza mówieniem o swoich marzeniach włączmy nasłuch na to, co marzy się innym, żeby samemu nie popełnić gafy niewłaściwych życzeń. W przyszłym roku polecam zastosować się do tej zasady przed świętami, by dzielenie się opłatkiem i ogółem całe święta były przyjemniejsze.

  Życzenia mają nas uskrzydlać, a nie wkurzać, mają być stworzone z myślą o konkretnej osobie, a nie powtórką z rozrywki w stylu „kopiuj-wklej”.

  PS. Dopasowanych życzeń na ten 2019 rok!

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Przeczytaj również
  Reklama
  reklama Anywhere