• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Sezon zimowy i rzut oka w przyszłość

  2018-10-15
  W Porcie Lotniczym Gdańsk koniec października to zawsze czas zmiany sezonu letniego na zimowy. Warto w tym momencie sprawdzić, co zmieni się w siatce połączeń gdańskiego lotniska. Można już szykować się na nowe destynacje.

  Pierwsze trzy kwartały roku 2018 okazały się dla Portu Lotniczego Gdańsk bardzo udane. Statystyki potwierdzają stabilny wzrost liczby pasażerów i operacji obsługiwanych na gdańskim lotnisku. Dzięki temu Port Lotniczy Gdańsk zbliża się do granicy 5 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku.

  Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair przedstawiły już swoje plany na sezon zimowy w Gdańsku. Dodatkowo poznaliśmy też kilka ciekawych propozycji na sezon letni 2019, dzięki czemu już teraz można zaplanować sobie przyszłoroczne wakacje. Bilety są dostępne na stronach internetowych przewoźników.

  lech_walesa_airport

  Hitem będzie nowe, realizowane przez Wizz Air, połączenie do Kutaisi. Drugie co do wielkości miasto w Gruzji jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania tego malowniczego i uwielbianego przez Polaków kraju. W myśl zasady „dla każdego coś dobrego” Gruzja oferuje podróżnikom różnorodne atrakcje - począwszy od majestatycznych gór, poprzez malownicze miasta i wioski z przyjaznymi ludźmi oraz pyszną kuchnią, aż po plaże nad Morzem Czarnym.

  Jednocześnie miłośników południowych klimatów i mocnych wrażeń powinna zainteresować oferta Ryanair do Barcelony-Reus. Stolica Katalonii jest atrakcją samą w sobie, jednak warto skorzystać z bliskości portu lotniczego w Reus do Tarragony, gdzie znajduje się jeden z największych na świecie parków rozrywki – Port Aventura World. Chlubą podzielonego na kilka krain tematycznych kompleksu jest superszybki rollercoaster. Liczba atrakcji w parku zapewni świetną zabawę całej rodzinie na cały dzień lub nawet dwa.

  Już niedługo do siatki połączeń Portu Lotniczego Gdańsk dołączy Brema – kierunek ciekawy nie tylko dla tych, którzy z sentymentem wspominają bajkę braci Grimm o słynnych muzykantach z tego miasta. Brema, jako perła północnych Niemiec z pewnością zauroczy miłośników hanzeatyckich klimatów, wysmakowanej architektury i tematyki marynistycznej. Loty będzie realizowała linia lotnicza Wizz Air od kwietnia 2019 roku.

  W ofercie pojawi się też kolejna opcja na podróż do stolicy Norwegii. Swoje połączenie z Gdańska do Oslo-Gardermoen otwiera bowiem linia lotnicza Wizz Air. To już trzeci przewoźnik, który razem z SAS i Norwegian będzie operować na tej trasie.

  lech_wlesa_irport_2

  Wraz z początkiem sezonu zimowego, swoje premiery będą miały zapowiedziane już wcześniej połączenia do Helsinek (Norwegian), Charkowa (Wizz Air) i Kijowa (Ryanair). Jeżeli dodamy do tego uruchomione wcześniej trasy do Wiednia, Lwowa i Rygi oraz wspomniane Kutaisi, widać niezwykle bogatą ofertę połączeń z Gdańska.

  Tradycyjnie, niektóre połączenia w sezonie zimowym zostaną zawieszone, np. Ateny i Neapol. Jednak w tym roku Ryanair sprawił swoim pasażerom niespodziankę - w ofercie pozostaną dwa typowo letnie kierunki i przez całą zimę będziemy mogli latać do Alicante i Pizy.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere