• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Rehabilitacja ciała i umysłu

  2018-10-12

  Położony w malowniczej okolicy wsi Piastowo na Kujawach Leśny Dom Seniora to tak naprawdę miejsce dla każdego. Wszystko za sprawą wyjątkowo szerokiej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, z których mogą korzystać również osoby młode, które potrzebują pomocy specjalistów.

  Kinezyterapia to leczenie ruchem, nazywane też gimnastyką leczniczą. W Leśnym Domu Seniora mogą z niej skorzystać osoby z bólami kręgosłupa, niedowładem kończyn czy zanikami mięśniowymi. To dolegliwości, które mogą spotkać osoby w każdym wieku. Kinezyterapia poprawia wydolność organizmu i pomaga ukształtować dobre nawyki ruchowe.

  lesny_dom_seniora_111

  Ośrodek specjalizuje się także w hydroterapii. Zabiegi z wykorzystaniem wody pomagają w walce z bezsennością, nadpobudliwością nerwową czy migreną. Z kolei elektroterapia to leczenie prądem stałym, wskazane na utrudniony zrost kości czy zaburzenia krążenia. Nie można też zapomnieć o urazach stawów czy trudno gojących się ranach – jedną z metod leczenia tych dolegliwości jest laseroterapia, również stosowana w domu w Piastowie. W tym przypadku na organizm działa specjalna wiązka światła, uśmierzająca ból i likwidująca obrzęki.

  Sprzęt, w jaki wyposażony jest Leśny Dom Seniora, jest najwyższej klasy. Sollux to lampa emitująca promieniowanie elektromagnetyczne, stosowane w walce ze stanami zapalnymi i bólami mięśni. Z kolei Gamma to platforma testowo-treningowa, z której korzystać mogą zarówno sportowcy, jak i osoby z urazami ortopedycznymi. Wreszcie Alfa – urządzenie pomagające odzyskać sprawność, chociażby po urazach głowy, ale też przydatne dla pacjentów na przykład ze stwardnieniem rozsianym.

  Leśny Dom Seniora w Piastowie jest przede wszystkim miejscem, w którym można radośnie i zdrowo spędzić jesień życia. Jednak posiada on bogatą ofertę, skierowaną do każdego, kto chce się cieszyć zdrowiem, a przy okazji zrelaksować się w zjawiskowej scenerii Piastowa na Kujawach.

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere