• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Dawn Wall: wspinaczka po rekord

  2018-09-28
  25 października sieć Multikino zaprezentuje wyjątkowy dokument „Dawn Wall”. Film opisuje wydarzenia stycznia 2015 roku, gdy amerykanie Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson skupili na sobie uwagę świata. Wspinacze podjęli próbę wspięcia na Dawn Wall – pozornie niemożliwej do pokonania ponad 900-metrowej ściany w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii.

  Austria (2017), 100 min

  Reżyseria: Josh Lowell & Peter Mortimer

   

  Wspinacze zamieszkali w pionowej ścianie na wiele tygodni, wzbudzając przy okazji szalone zainteresowanie światowych mediów. Dla Tommyego Caldwella zmierzenie się z Dawn Wall było czymś więcej niż tylko kolejną wspinaczkową drogą – był to jego życiowy cel, którego realizacja wiązała się z pokonaniem wielu przeszkód. W wieku 22 lat Caldwell został wzięty do niewoli przez rebeliantów w Kirgistanie, krótko po tym stracił w wyniku wypadku wskazujący palec. Te doświadczenia uczyniły go silniejszym. Szukając ukojenia po rozpadzie małżeństwa, skupił się na postawionym sobie celu – Dawn Wall. 

  Balansując na granicy poświęcenia i obsesji, Caldwell i jego partner Jorgeson przez sześć lat pracują nad poprowadzeniem najtrudniejszej wielowyciągowej drogi na świecie. Podczas ostatecznej próby Caldwell staje w obliczu trudnej decyzji – porzucić swego partnera i spełnić swoje największe marzenie, czy zrezygnować z postawionego sobie celu ze względu na przyjaźń?

   

  Nagrody

  San Francisco Docfest 2018 Winner Audience Award Best Feature

  SXSW Film Festival 2018 Winner Audience Award Documentary

  Grand Prix XXIII Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju

   

  Termin pokazu: 25 października 2018, 20:00​

  Kina sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze.

   

   

   

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere