• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Behemoth promuje najnowszą płytę wystawą sztuki

  2018-09-27
  5 października ukaże się nowa płyta zespołu Behemoth. Premierze albumu, „I Loved You At Your Darkest” towarzyszy wystawa fotografii/obrazów Sylwii Makris oraz rzeźb Tomasza Górnickiego. Prace obydwu artystów nawiązują odważny dialog ze sztuką sakralną i twórczością klasycznych mistrzów malarstwa. Oprócz ekspozycji w Gdańsku i Warszawie wystawa „THOU ART DARKEST” będzie również prezentowana w Berlinie, Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles.

  Tak o wystawie mówi lider Behemoth, Adam Nergal Darski: 

  „Pomysł wystawy „THOU ART DARKEST” narodził się gdzieś w momencie pracy nad stroną wizualną albumu „ILYAYD”. Potencjał artystyczny tej pyty zmobilizował mnie do spotkania z wybitnym rzeźbiarzem młodego pokolenia Tomkiem Górnickim. Przedstawiłem mu kolekcje zdjęć Sylwii, a potem rozpoczęła się burza mózgów, której owocem jest ta wystawa. Dodatkową atrakcją imprezy będzie dokumentalny film o płycie, nad którym pracowaliśmy z Grupą 13. Wystawę „THOU ART DARKEST” należy traktować jako wartość komplementarną płyty „I Loved You At Your Darkest”, ale jej interdyscyplinarny charakter może zaintrygować fanów sztuki niekoniecznie związanych z nurtem Black Metalu czy metalu w ogóle. W imieniu swoim oraz zespołu zapraszam wszystkich ludzi o otwartych głowach i sercach: wolnomyślicieli, sensualistów, estetów i hedonistów, którzy są głodni wyjątkowych wrażeń!”

   

  Daty wystawy (z udziałem zespołu i twórców):

  28.09 Gdańsk

  2.10 Berlin

  5.10 Londyn

  08-09.10 Warszawa

  02-03.11 Nowy Jork

  25.11 Los Angeles

   

  „Behemoth to coś więcej niż przemysł muzyczny. To proces, który wybiega poza nagrywanie płyt, uczestnictwo w wielkich wyprzedanych trasach koncertowych i bycie ikoną gwiazdy rocka (lub, jeśli wolisz, black metalu). To celebracja życia wyrażana w wielowymiarowym koncepcie, w którym teksty, okładki, a nawet sceniczny outfit manifestują witalną dla gestaltu zespołu estetykę. Niniejsza wystawa skupia się w szczególności na wizualnych aspektach kryjących się za albumem „I Loved You At Your Darkest”. Ukazuje interdyscyplinarne podejście do twórczego procesu, gdzie dźwięk i obraz stwarzają katalizator umożliwiający nam bezpośrednie doświadczenie Piękna. Taka zdolność do przeobrażenia stanowi dar prawdziwego Artysty”.

  Krzysztof Azarewicz

   

  Polskie daty wystawy Thou Art Darkest:

  28.09 - Gdańsk (piątek), godzina 20:00, Plenum przy ulicy Elektryków (obok B90). https://www.facebook.com/events/2026523677657766/

  Podczas gdańskiej wystawy będzie miała miejsce premiera nowego piwa Behemoth, TRIVMVIRATVS!

  08.10 - Warszawa (poniedziałek), godzina 20:00, Galeria przy ulicy Brackiej 20B - impreza zamknięta.

  09.10 - Warszawa (wtorek) - dzień otwarty, 12:00 – 20:00, Galeria przy ulicy Brackiej 20B, bez udziału zespołu, warunkiem uczestnictwa w wystawie jest okazanie nowego albumu Behemoth „I Loved You At Your Darkest” (bądź innego gadżetu związanego z zespołem).

  https://www.facebook.com/events/1976231959103698/

   

  Sylwetki autorów prac:

  Sylwia Makris

  Urodzona w 1973 roku. Do 2007 zajmowała się rzeźbą, później odkryła w sobie zamiłowanie do fotografii. Jej dzieła inspirowane są twórczością klasycznych mistrzów malarstwa. Współpraca z Behemoth polegała na wyszukaniu odpowiednich motywów i opracowywaniu szczegółów dotyczących wyglądu poszczególnych obrazów. Do współpracy zaproszono designerkę — Kasię Konieczkę, która zajęła się kostiumami, oraz charakteryzatorów efektów specjalnych i wizażystów: Czarka Kostrzewskiego i Beatę Korczyńską. Wszystko ożywił Darek Szermanowicz z Grupą 13. Za światło, tak ważne w tym projekcie, odpowiadał Christian Martin Weiss. W sesji uczestniczyła znana modelka Melanie Gaydos. Prace Sylwii Makris znajdują się w zbiorach muzeów i galerii między innymi w Niemczech, Polsce, USA.

  www.sylwiamakris.com 

   

  Tomasz Górnicki 

  Urodzony 1 listopada 1986 roku jest jednym z najciekawszych rzeźbiarzy młodego pokolenia w Polsce. Uzyskał dyplom Magistra sztuki z wyróżnieniem w pracowni Janusza Antoniego Pastwy w 2010 roku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2009/2010. W swojej twórczości łączy klasyczne wykształcenie z odwagą na polu eksperymentów estetycznych. Jak sam przyznaje:

  „Fascynuje mnie anatomia w zestawieniu z geometrią, napięcia wynikające z formy. W logiczną strukturę staram się wprowadzić pierwiastek chaosu: emocje. Napędza mnie permanentne uczucie upływu czasu, gdzie piękno równoznaczne jest ze stratą. W swoich rzeźbach pragnę zatrzymać czas, tak, aby uczucia w nich zawarte mogły trwać. Trwałe materiały są medium do zachowania wspomnień. Tematem moich poszukiwań jest też ciemna strona ludzkiej natury i nieustannie zadaję sobie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi: dlaczego?”.

  www.goornicki-rzezba.pl

  behemot_wystawa-

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere