• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Poczuć się jak aktor. "Plan Filmowy" zaprasza za kulisy najnowszego filmu Marka Koterskiego

  2018-09-03
  Projekt „Plan filmowy” dla zwiedzających w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie jest oryginalnym oraz inspirującym połączeniem niezwykłej wystawy kostiumów, ekspozycji scenograficznej i jednego z najnowocześniejszych systemów edukacyjnych. Pozwala on na wejście w sam środek planu filmowego.

  W obecnej III edycji uczestnicy mają niepowtarzalną okazję znaleźć się w osobliwym świecie „7 uczuć”, czyli najnowszego dzieła Marka Koterskiego, twórcy kultowych filmów „Nic śmiesznego”, „Dzień świra” czy „Baby są jakieś inne”. Produkcja pojawi się w kinach dopiero 12 października.

  plan-filmowy-2

  Projekt „Plan filmowy” powstał w 2017 roku, dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego obecna III edycja to wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty, które przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja zwiedzania prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu i przybliża najciekawsze aspekty produkcji filmowej. 

  „Plan filmowy”, który można zwiedzać w halach Wytwórni, został podzielony na dwie części – scenograficzną i kostiumową. Ekspozycja zajmuje łącznie 800 metrów kwadratowych. W części scenograficznej odtworzono dekoracje z kilku produkcji fabularnych. Na wystawie można zobaczyć m.in. scenografię z najnowszego filmu Marka Koterskiego „7 uczuć” i wejść do świata przygód Adasia Miauczyńskiego na ponad miesiąc przed kinową premierą tej produkcji. Zwiedzający mogą również zajrzeć do wnętrz królewskich komnat z filmowego cyklu „Historia w ożywionych obrazach”. Uzupełnieniem zwiedzania niezwykłej scenografii jest multimedialna projekcja, która dzięki technologii VR pozwala zwiedzającym przenieść się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwować nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej.

  plan-filmowy_VR

  W trakcie zwiedzania części dotyczącej kostiumów można zobaczyć pracownię kostiumograficzną oraz dowiedzieć się jak za pomocą ubioru kostiumograf współtworzy koncepcję plastyczną filmu. Na zakończenie każdy zwiedzający ma okazję sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby, przymierzyć wybrane kostiumy historyczne i poczuć się jak aktor odtwarzający rolę w filmach. W strefie projekcyjnej prezentowane są materiały making of pokazujące pracę kostiumografa i scenografa na planie filmowym.

  Program wystawy skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od IV klasy), młodzieży, studentów, grup rodzinnych, seniorów i osób indywidualnych. Szczegółowe informacje i rezerwacje: 22 559 32 06, 22 559 32 28, planfilmowy@wfdif.pl

  Oraz: 

  www.wfdif.pl/pl/wystawa-plan-filmowy-iii-edycja

  www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/warsztaty-filmowe

  www.facebook.com/PlanFilmowy/

  www.instagram.com/planfilmowy/

  O czym jest najnowszy film Koterskiego?

  Film „7 uczuć” opowiada o przygodach Adasia Miauczyńskiego, który powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

  Zwiastun:

   

  W postać Adasia Miauczyńskiego po raz pierwszy wcielił się Michał Koterski, spełniając tym samym swoje wielkie aktorskie marzenie. Jego rodziców zagrali Maja Ostaszewska Adam Woronowicz. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Katarzynę Figurę, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyrę, Tomasza Karolaka, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kulig, Edytę Herbuś, Cezarego Pazurę i wielu innych artystów. Film wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

   

  mat. prasowe

  fot. www.wfdif.pl

   

   

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere