• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Przed nami wielki finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu!

  2018-08-13
  Światowa premiera konkurencji Formula Kite Mixed!

  W dniach 12 - 15 sierpnia najlepsi kitesurferzy spotkają się na zawodach Ford Fiesta Active Cup, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski i zwycięstwo w tegorocznym Pucharze.

  Finałowe zmagania rozegrają się w Pucku, w porcie jachtowym na terenie MOKSiR’u, który po raz drugi w historii pucharu jest gospodarzem ostatnich zawodów sezonu.

  Ford-Fiesta-Active-Cup-1-min

  Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racingoraz Formuła Kite.

  Po raz pierwszy w historii kitesurfingowych zawodów na świecie rozegrana zostanie także Formula Kite Mixed.Jest to zupełna nowość, w której w wyścigach wystartują pary mieszane, damsko – męskie. Najprawdopodobniej w takiej właśnie formie będzie się odbywała rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich, w Paryżu 2024. Będzie to wyzwanie dla organizatorów, a dla zawodników możliwość zdobycia doświadczenia przed zmaganiami w najważniejszej imprezie sportowej świata.

  Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również bardzo widowiskowa konkurencja – FreestyleBig Air.

  Punktacja zawodników będzie prowadzona wg regulaminu PZKite, który od lat kształtuje i wpływa na rozwój kiteboardingu w Polsce.

  Na zawodach w Pucku pojawi się cała czołówka polskiego kitesurfingu, a także kilku kitesurferów zza granicy. Wszystkim mocno kibicujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

  Gościem specjalnym zawodów będzie nowy Ford Fiesta Active. Energiczny, dynamiczny, nowoczesny samochód dla aktywnych, którego będzie można lepiej poznać, także za kierownicą.

  Nowy Ford Fiesta Active to samochód, który idealnie wpisuje się w modę na crossovery i wielkomiejski, dynamiczny styl życia. Wyróżnia się odważniejszą stylizacją z wyrazistymi osłonami biegnącymi wokół nadwozia oraz relingami dachowymi, które w łatwy sposób pozwalają przewozić sprzęt sportowy – od deski do kite’a, przez rower, po kajak.

  Ford-Fiesta-Active-Cup-3-min

  Offroadowe aspiracje Fiesty Active i pierwszorzędne właściwości jezdne pozwalają dotrzeć wszędzie tam gdzie czeka przygoda. Do tego wrażenia akustyczne klasy premium płynące z 10-głośnikowego zestawu audio firmy B&O Play.

  Jednym słowem – nowa Fiesta Active została przygotowana, po to by wspierać aktywny styl życia w każdych warunkach.

  Harmonogram zawodów:

  12 sierpnia

  8:00 – 9:30    Zapisy do zawodów

  9:30                Oficjalne otwarcie regat

  10:00              Skippers meeting

  10:30              Pierwszy możliwy start

  13 sierpnia

  10:00               Skippers meeting

  10:30               Pierwszy możliwy start

  14 sierpnia

  10:00               Skippers meeting

  10:30               Pierwszy możliwy start

  15 sierpnia

  9:00                 Skippers meeting

  15:00               Ostatni możliwy start

   

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere