• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Adam Cissowski

  To nie on wybrał media, ale one pochłonęły go bez reszty. I tak jest już od ponad 7 lat. Najpierw była telewizja i portal informacyjny, teraz radio i... ciągle nowe wyzwania. Zawsze blisko i na bieżąco z kulturą. Dzięki niej poznał niezwykłych ludzi i spełnił niejedno marzenie. W wolnym czasie interesuje się tenisem, genealogią rodzinną oraz podróżuje.

  "McQueen": wizjoner, buntownik, geniusz

  2018-07-25
  Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Aleksander McQueen, dzięki niezwykłej wrażliwości i energii stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon mody. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Film „McQueen” opowiada opartą na faktach historię życia artysty, równie fascynującego, jak jego dzieła.

  Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Za życia projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman.

  Na opowieść o jego życiu i fascynującej osobowości składają się unikalne materiały wideo z samym Alexandrem, wspomnienia rodziny oraz przedstawicieli świata mody, z którymi pracował i z którymi się przyjaźnił. Jedną z nich jest Magdalena Frąckowiak, polska modelka, której McQueen powierzył otwarcie jednego z wyjątkowych pokazów – ostatniej, jak się okazało, kolekcji projektanta „Plato’s Atlantis”.

  McQueen7

  Wspominają go ludzie mody

  On zresztą kochał ludzi mody, od krawcowej przez stylistę fryzur po największych projektantów. Na liście osób, które na ekranie wspominają Alexandra McQueena, znalazło się wiele modowych sław, m.in.: stylista i kostiumograf Koji Tatsuno, Bobby Hillson, projektantka, pisarka i założycielka Saint Martin’s School of Art., gdzie rozpoczął naukę dziedziny mody, Romeo Gigli, włoski projektant, pod okiem którego w Mediolanie pracował na swoim pierwszym stażu, Sebastian Pons, projektant oraz długoletni asystent i przyjaciel Alexandra, Nicolas Jurnjack, jeden z najbardziej znanych stylistów fryzur w branży czy Philip Tracey, najsłynniejszy na świecie projektant kapeluszy.

  McQueena wspomina w filmie również Tom Ford, amerykański projektant mody, reżyser i scenarzysta, dyrektor kreatywny domów mody Gucci czy Yves Saint Laurent. – Jego kolekcje wzbudzały moją zazdrość. Żadna nie umknęła mojej uwadze – mówi o jego projektach Ford.

  McQueen3

  Jego duch i siła naznaczyły świat mody

  McQueen nigdy nie zapomniał, skąd pochodzi. Otoczony blichtrem i niewyobrażalną fortuną, jakie przyniósł mu talent, najwyżej cenił relacje z najbliższymi: przyjaciółmi i rodziną. Wziął pod swoje skrzydła zafascynowanego modą siostrzeńca, by ten mógł uczyć się pod okiem najlepszych w branży. Obecnie Gary James McQueen jest znanym projektantem, stworzył własna markę, a na pytanie o rodzinną tradycję i modowe dziedzictwo odpowiada: „Duch Alexandra, siła jego wyobraźni i osobowości na zawsze naznaczyły świat mody. I zawsze będą ze mną”.

  Film miał swoją światową premierę na festiwalu filmowym Tribeca w Nowym Jorku. Pierwsze reakcje pokazują, że nie jest wyłącznie dla fanów mody, ale ta przepięknie zrealizowana, fascynująca historia niezwykłego człowieka, może poruszyć niejedno serce. – To nie jest film o modzie. To opowieść o niezwykłym człowieku, który akurat zajmował się modą – podkreśla Ian Bonhôte, jeden z reżyserów filmu.

  McQueen1

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Przeczytaj również
  Reklama
  reklama Anywhere