• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Najgorsze błędy na urlopie

  2018-07-17
  Urlop, na który czekasz cały rok, ma być relaksem, sposobem na oderwanie się od problemów i ucieczkę od codzienności. Niestety, czasem okazuje się, że oczekiwany, długo planowany urlop okazuje się porażką i zamiast odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach, wracasz z niego jeszcze bardziej podenerwowany i zniechęcony. Dziś radzimy, jakich błędów należy uniknąć, by wymarzone wakacje były udane.

  Kwestia wizy

  Wiele państw wymaga posiadania wizy. Jeśli okaże się, że aby dotrzeć do danego kraju nie wystarczy tylko bilet lotniczy, a nie będziesz miał tego dokumentu, możesz być bardzo rozczarowany i czeka cię odesłanie do domu. Koniecznie dowiedz się również, ile czasu zajmie wyrobienie wizy. Trwa to od kilku do nawet kilkunastu tygodni.

   

  wakacjeOpcja all inclusive

  Dostęp do basenu, siłowni, nielimitowane ilości napojów i jedzenia. Wydaje się, że to rewelacyjna opcja dla kogoś, komu marzy się luksusowy relaks. Jednak czasem okazuje się, że jakość posiłków jest kiepska, a z wielu dodatkowych atrakcji oferowanych przez hotel i tak nie skorzystasz, bo wolisz w zupełnie inny sposób spędzać czas - stawiasz na zwiedzanie, poznawanie miasta, a nie odpoczynek w hotelu. Wtedy zorientujesz się, że przepłaciłeś i opcja all inclusive wcale nie jest dla ciebie. Poza tym pomyśl, ile może cię ominąć, jeśli spędzisz większość urlopu tuż obok pokoju hotelowego – poznanie lokalnych tradycji, ciekawych ludzi, pysznej kuchni serwowanej w restauracjach.

  Ubezpieczenie

  Niektórzy, planując idealne wakacje, nie biorą pod uwagę tego, że zawsze może im się coś niemiłego przydarzyć, np. wypadek, jakiś uraz, choroba. Dlatego radzimy wykupić ubezpieczenie, by przez cały urlop nie zastanawiać się, czy aby na pewno nic się nie stanie i nie przyjdzie słono zapłacić za leczenie w obcym kraju. Ponadto, nie mając ubezpieczenia, na pewno zanim skorzystasz z atrakcji typu jazda konna, zastanów się, czy warto, czy nic ci nie grozi, czy nie upadniesz i nie zrobisz sobie krzywdy. Wakacje mają być relaksem i na pewno ostatnie, czego potrzebujesz, to obawy i niepotrzebne ryzyko.

  wakacje_1

  Plan podróży

  Nie ma wątpliwości, że podczas wyjazdu chcesz jak najwięcej zobaczyć i dotrzeć do wielu atrakcji. Warto zaplanować swoją podróż, dowiedzieć się wcześniej, jakie atrakcje czekają na miejscu, ale trzeba uważać, by nie wpaść w pułapkę własnych planów. Jeśli każdy dzień urlopu zaplanujesz od rana do wieczora i założysz, że musisz zwiedzić wszystko co się da, to prawdopodobnie szybko poczujesz zrezygnowanie i zmęczenie, a poznawanie cudów architektury nie będzie żadną frajdą. Nie planuj każdej godziny wakacji i nie martw się, że ominiesz coś ważnego, co koniecznie trzeba zobaczyć. Znajdź czas na spacery, zakupy czy słodkie lenistwo. Celem jest przecież odpoczynek. Jeszcze jedna rada – najpierw wygospodaruj nieco czasu na ciekawe wydarzenia kulturalne, ponieważ zabytki nie uciekną, a przegapienia fascynującego festiwalu możesz bardzo żałować.

  wakacje_2

  Pieniądze

  Nie ważne do jakiego kraju się wybierasz, zawsze miej przy sobie nie tylko kartę płatniczą, ale także gotówkę. Może się przecież okazać, że za zakupy czy posiłek możesz zapłacić właśnie gotówką. Warto też mieć rozmienione pieniądze, by uniknąć kłopotów. Jeśli okaże się, że po długim targowaniu się płacisz banknotem o sporej wartości za rzecz, która kosztuje grosze – sprzedawca może nie być zadowolony.

  Przepisy celne

  Ostatnie godziny urlopu. Biegasz po targu i sklepach w poszukiwaniu pamiątek dla siebie i znajomych. Wpadasz w prawdziwy zakupowy szał, cieszysz się, że udało ci się kupić wspaniałe rzeczy, ale czy jesteś pewny, że możesz je zabrać do samolotu? Zanim zapakujesz zakupy do walizki, upewnij się, że mogą one z tobą podróżować. Lepiej, by na lotnisku nie okazało się, że próbujesz przewieźć przez granicę niedozwolone rzeczy.

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere