• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Ruszyło połączenie do Burgas

  2018-07-13
  19 czerwca 2018 r. w odbył się inauguracyjny lot na trasie Olsztyn-Mazury - Burgas. To pierwsze połączenie czarterowe w siatce połączeń lotniska w Szymanach realizowane przez linie lotnicze Small Planet Airlines.

  Rejsy realizowane są w okresie od 19 czerwca do 4 września 2018 roku. Loty odbywają się raz w tygodniu we wtorki, Airbusem A320, który na pokład może wziąć 180 pasażerów. Samolot ma do pokonania 1500 km, a lot trwa ok. 2 godzin.

  Burgas (BOJ) – Olsztyn-Mazury (SZY)

  13:05

  14:30

  Olsztyn-Mazury (SZY) – Burgas (BOJ)

  15:20

  18:45

  olsztyn-burgas

  Bilety lotnicze są dostępne w formule „czarter mix”. System polega na sprzedaży miejsc biurom podróży oraz touroperatorom, podczas gdy pozostałe wolne miejsca przeznaczone są do ogólnodostępnej sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika. Ceny biletów zaczynają się od 199,00 zł w jedną stronę.

  Burgas to miasto położone w południowej części wybrzeża Morza Czarnego nad Zatoką Burgaską. Otoczone jest dodatkowo trzema jeziorami lagunowymi: Atanasowskim, Burgaskim i Manderskim. Do jednej z wielu atrakcji miasta należy malowniczo rozciągający się wzdłuż brzegu Morza Czarnego Park Nadmorski. Przylega do niego charakterystyczna plaża – pokryta ciemnym, leczniczym ze względu na zawartość magnetytu piaskiem. Bogaty w drzewa, kwiaty i rzeźby park jest także miejscem, w którym co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Do ulubionych miejsc mieszkańców i turystów odwiedzających Burgas można zaliczyć m.in. główny deptak rozciągający się wzdłuż ulicy Aleksandrowskiej, bulwar Aleko Bogoridi, a także położone 15 kilometrów od centrum miasta Burgaskie Łazienki Mineralne. Każdy, kto ma ochotę poznać zabytki oraz unikatową bułgarską architekturę, powinien odwiedzić m.in. Cerkiew św. Cyryla i Metodego oraz Cerkiew Świętej Marii Dziewicy i Świętego Iwana Rylskiego. Słowem, w Burgas każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Od wypoczynku nad brzegiem morza i wizycie w hotelowym SPA, zwiedzanie muzeów oraz zabytków, po degustację pysznej kuchni regionalnej i zabawę w nadmorskich klubach do białego rana. Miasto jest również świetnym punktem wypadowym do zwiedzania kolejnych miast leżących wzdłuż Riwiery Bułgarskiej: Słonecznego Brzegu, Nessebyr, Pomorie czy Sozopolu.

  olsztyn-burgas-1

  Jak podkreślił podczas czerwcowej inauguracji Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin, połączenie do Burgas jest szansą dla mieszkańców naszego regionu na szybkie i niedrogie spędzenie urlopu nad Morzem Czarnym. Przedstawiciel samorządu województwa oraz zarząd portu zapewnili też, że inauguracja połączenia do Bułgarii to dopiero początek rozwoju siatki połączeń czarterowych lotniska w Szymanach.

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere