• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Zapowiedź ME w klasach 49er, 49eFX i Nczra 17

  2018-07-07

  Już w niedzielę 8 lipca w Gdyni rozpoczną się mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach 49er, 49er FX i Nacra 17. Regaty odbędą się w ramach 19. edycji Volvo Gdynia Sailing Days. W gronie faworytów do medali znajdą się Łukasz Przybytek i Paweł Kołodzińśki oraz Dominik Buksak i Szymown Wierzbicki.

  volvo_sailing

  W dniach 8-13 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej w Gdyni odbędą się żeglarskie mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach 49, 49er FX oraz na katamaranach Nacra 17.

  W klasie 49er wystartują aż 93 załogi, gdzie zobaczymy pięć polskich duetów. Największe szanse na stanięcie na podium będą mieli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), którzy pod koniec czerwca zajęli trzecie miejsce w regatach Kieler Woche. W gronie faworytów znajdują się także Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań). Oni w Kilonii zajęli czwartą pozycję, co pokazuje, że nasze dwie załogi prezentują bardzo wysoki poziom.

  - W tym sezonie pokazaliśmy, że należymy do światowej czołówki. Kończyliśmy regaty albo na podium albo kilka miejsc poza pierwszą trójką, ale ścigamy się z najlepszymi załogami na świecie więc rywalizacja jest bardzo zacięta. Mamy nadzieję, że w tych regatach również pójdzie nam bardzo dobrze i osiągniemy bardzo wysokie miejsce - powiedział Łukasz Przybytek.

  W żeńskim odpowiedniku czyli w klasie 49er FX na starcie stanie 47 załóg, w tym dwie polskie - Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) oraz Madeleine Zielińska i Nadia Zielińska (AZS UWM Olsztyn).

  volvo_sailing_2

  Natomiast w rywalizacji katamaranów Nacra 17 zobaczymy aż trzy polskie ekipy. Warto wspomnieć, że dopiero w tym sezonie w Polsce pojawiły się jednostki tej klasy, które z imprezy na imprezę poprawiają swoje umiejętności. Największe doświadczenie z Polaków mają Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska (UKS Navigo Sopot) oraz Jakub Surowiec i Katarzyna Goralska (UKS Navigo Sopot).

  Pierwsze wyścigi planowo powinny rozpocząć się około godziny 11:00.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere