• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  VGSD: awans Rodziewicza na drugie miejsce, trzech Polaków w złotej flocie

  2018-07-06
  Po sześciu wyścigach mistrzostw świata juniorów do lat 21 w klasie Laser Standard, które odbywają się w ramach 19. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days, Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) awansował z czwartej na drugą pozycję. W sumie w złotej flocie znalazło się trzech Polaków. Trzeciego dnia zawodów swoje notowania, o trzy lokaty, poprawiła także Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice).

  jakub-rodziewicz-2018-07-03-VGSD2018-MS-U21-LAS-LAR1

  W czwartek Rodziewicz zajął piąte oraz trzecie miejsce i awansował na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. - Dzisiaj warunki były niesamowicie zmienne, dlatego też na starcie znowu nie chciałem podejmować ryzyka. Nie rozpocząłem wyścigów w rewelacyjnym stylu, ale załapałem się dobrze na pierwsze zmiany, wyszedłem na czysty wiatr i na górnej boi znalazłem się w pierwszej piątce, a to wystarczyło, żeby na wysokiej pozycji dopłynąć do mety. Czołówka cały czas się tasuje, a mnie najbardziej cieszy to, że pływam równo i nie zaliczyłem poważniejszej wpadki - powiedział Rodziewicz.

  W czwartek gorzej wypadł drugi z najwyżej sklasyfikowanych Polaków, Wojciech Klimaszewski. Po czterech startach 17-letni reprezentant MBSW Giżycko/UKŻR Niegocin był 13., ale trzeciego dnia regat zajął odpowiednio 32. oraz 23. miejsce i spadł na 26. lokatę. - Kiedy w środę wpływałem do portu coś mi nagle strzeliło i przeskoczyło w lewej nodze. Dzisiaj ból nie ustąpił, ale zacisnąłem zęby i zszedłem na wodę. Pływałem jednak na jednej nodze i dlatego moje wyniki były poniżej oczekiwań - wyjaśnił Klimaszewski.

  jakub-rodziewicz-2018-07-03-VGSD2018-MS-U21-LAS-LAR2

  Pozycję lidera utrzymał Niemiec Philipp Loewe, a trzeci w gronie 138 żeglarzy z 40 państw jest Irlandczyk Liam Glynn. W czwartek dobrze spisał się Piotr Ostrowski (AZS UW Warszawa), który awansował z 57. na 39. miejsce. W sumie w liczącej 69 zawodników złotej flocie znalazło się trzech Polaków.

  Progres zanotowała również Magdalena Kwaśna - po środowych startach zawodniczka ChKŻ Chojnice była 13., ale trzeciego dnia regat uplasowała się na ósmej oraz dziewiątej pozycji i w klasyfikacji generalnej zajmuje 10. lokatę. Na 40. miejsce z 21. spadła Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik).

  wojciech-klimaszewski-2018-07-03-VGSD2018-MS-U21-LAS-LAR1

  W stawce 73 zawodniczek z 30 państw Anna Munch poradziła sobie z koalicją Australijek i awansowała na pierwszą pozycję. Za Dunką plasują się jednak trzy żeglarki z Antypodów, Zoe Thomson, Elyse Ainsworth i Mara Stransky. Medalistów mistrzostw świata poznamy w niedzielę.

  W piątek na VGSD zawodnicy w klasie Finn rozpoczną rywalizację w Pucharze Prezydenta Miasta Gdyni.

  Magdalena Kwaśna i Jakub Rodziewicz znajdują się wśród młodych talentów, które poza Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspiera także Volvo Car Poland. Grupa tych uzdolnionych żeglarzy tworzy razem Volvo Youth Sailing Team Poland.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere