• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  19. VGSD - Lasery zainaugurowały gdyńskie regaty - informacja prasowa

  2018-06-26
  Przedstawiciele klas Laser Standard, Laser Radial i Laser 4.7 zainaugurowali w poniedziałek 25 czerwca rozgrywane po raz 19. regaty Volvo Gdynia Sailing Days. Pierwszego dnia na Zatoce Gdańskiej pojawiło się 185 zawodników z pięciu krajów, Danii, Łotwy, Niemiec, Białorusi i Polski, którzy rywalizują w Pucharze Miasta Gdyni, a w klasie Laser Standard dodatkowo o tytuł mistrza Polski juniorów.

  W poniedziałek żeglarze musieli jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem sprzyjające warunki pojawiły się dopiero po godzinie 16:00. Nie przeszkodziło to jednak rozegrać w tej ostatniej konkurencji trzech wyścigów. W gronie 31 zawodników najlepiej radzi sobie Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko), który wygrał dwa pierwsze wyścigi, a w trzecim był piąty. Na kolejnych pozycjach plasują się Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa) i Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk).

  volvo_sailing_days_1

  Stawkę 29 zawodniczek w klasie Laser Radial otwiera Dunka Anna Munch, druga jest Natalia Kuczys (MKŻ Arka Gdynia), a trzecia Oliwia Laskowska (ChKŻ Chojnice). Zawodniczka z Półwyspu Jutlandzkiego dwa razy dopłynęła na metę na drugiej pozycji, ale zapewne nie prowadziłaby, gdyby Magdalena Kwaśna (ChKŻ) zdecydowała się wziąć udział w drugim wyścigu. Ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów do lat 21 okazała się bowiem najlepsza w pierwszej próbie, ale z drugiego startu zrezygnowała.

  - Regaty o Puchar Miasta Gdyni mają być dodatkiem do treningu i dobrym treningiem. W ogóle mam się nie stresować, a założenie jest takie, że dostosowujemy te zawody pod siebie, a nie nasz plan pod ich harmonogram. Dlatego nie wezmę udziału we wszystkich wyścigach. Zresztą po pierwszym dzisiejszym starcie odłączyłam się od floty i przez chwilę popływałam sama. Wygrałam ten wyścig, co może nie było nadrzędnym celem, jednak na pewno cieszy. Dobre miejsce jest przecież wypadkową dobrej żeglugi, a o to w tym wszystkim chodzi - wyjaśniła Kwaśna.

  W tej samej konkurencji wśród 31 panów prowadzi mistrz Europy w klasie Optimist z 2013 roku oraz triumfator ostatnich regat Kieler Woche w kategorii Open Tytus Butowski, który dwa razy pierwszy dotarł na linię mety. Reprezentant AZS AWFiS Gdańsk wyprzedza Wojciecha Kamińskiego (JKW Poznań) oraz swojego klubowego kolegę Davida Gdańca.

  volvo_sailing_days_2

  Najliczniejsza flota ściga się w klasie Laser 4.7. Na starcie stanęło 67 chłopców, a liderem jest ubiegłoroczny wicemistrz Europy w klasie Optimist Igor Kuczys (MKŻ Arka). Drugą lokatę zajmuje Przemysław Machowski (MKS Dwójka), a na trzeciej pozycji plasuje się Białorusin Iwan Mszeński. Wśród dziewcząt oba wyścigi wygrała Laura Szulc (ChKŻ), druga w generalnej klasyfikacji jest Amelia Dziąba (MBSW/UKŻR"Niegocin"Giżycko), a trzecia Marcelina Korszon (UKS Fir Warszawa).

  Zwycięzców tych konkurencji poznamy w środę - w planie jest rozegranie dziewięciu wyścigów.

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere