• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Piwne podróże w browarze PG4

  2018-06-15
  Odkrywając różne piwne style, możemy odbywać fascynujące podróże – nie tylko w przestrzeni, lecz również w czasie! Nie trzeba przy tym drogich biletów lotniczych czy wehikułów z filmów science fiction. Wystarczy wizyta w browarze restauracyjnym PG4, obowiązkowym punkcie na piwnej mapie Gdańska.

  Browarnicze tradycje Gdańska sięgają praktycznie zarania dziejów miasta. Przez ponad tysiąc lat warzono tu piwa w najrozmaitszych stylach, na co wpływ miał niewątpliwie fakt, że nad Motławę docierali kupcy i rzemieślnicy z wielu stron świata. W czasach hanzeatyckich prężnie działające gdańskie browary liczono w setkach.

  pg4_1-min

  Johannes Herberg, główny piwowar PG4, ma świadomość tego dziedzictwa, co widać w piwnej ofercie lokalu – zarówno w jej części stałej, jak i sezonowej. Pochodzący z Niemiec mistrz stawia na różnorodność, a także akcenty lokalne. Do historii nawiązuje Piwo Starogdańskie – czyste i zrównoważone, ale i z „pazurem”. Bardziej kosmopolityczni smakosze z pewnością zainteresują się najnowszymi propozycjami - bursztynowym California Common Beer, przyjemnie korzennym Monachijskim Ciemnym czy orzeźwiającym Weißbier Schwarz. W stałej ofercie jest też np. Pilzner, czyli piwna goryczkowa klasyka o niesłabnącej popularności. W przygotowaniu są kolejne sezonowe specjały – rześki i idealny na upały belgisjki Witbier oraz Rauchbier, czyli piwo dymione!

  pg_4-min

  Odbywając piwną podróż w PG4, możemy liczyć na wykwalifikowanego przewodnika – każdy piwny styl opatrzony jest bowiem wyczerpującym opisem, a w tutejszym menu są zawarte sugestie co do foodpairingu, czyli optymalnych zestawień piw z przepysznymi, dostępnymi w karcie daniami i przekąskami. Z takiej wyprawy wrócimy na pewno syci i zadowoleni!

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Przeczytaj również
  Reklama
  reklama Anywhere