• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Pierwszy lot na trasie Dortmund - Olsztyn-Mazury za nami

  2018-06-11
  14 maja odbył się pierwszy lot na nowej trasie Lotniska Olsztyn-Mazury. Od tego dnia, zgodnie z informacją podaną w lutym tego roku, pasażerowie mogą polecieć do Dortmundu. Trasę obsługuje Wizz Air.

  Pierwszy lot na trasie Dortmund – Olsztyn-Mazury – Dortmund, wykonany samolotem Airbus A320 węgierskiej linii lotniczej Wizz Air, odbył się 14 maja 2018 roku. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury przygotował z tej okazji słodki poczęstunek dla pierwszych pasażerów odlatujących do Dortmundu oraz przylatujących na Warmię i Mazury. Po wylądowaniu w Szymanach samolot został przywitany salutem wodnym, zorganizowanym przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą.

  Zgodnie z zapowiadanym już wcześniej rozkładem, loty odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki o 9:15 i piątki o 10:55. Samoloty powrotne lądują w Olsztynie w te same dni – odpowiednio o 11:25 i 13:10.

  DTM-SZY

  9:15

  10:55

  poniedziałek, piątek

  SZY-DTM

  11:25

  13:10

  Nowy kierunek w siatce połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury został ogłoszony 13 lutego 2018 roku podczas wspólnej konferencji prasowej przedstawicieli linii lotniczej Wizz Air, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Loty na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika www.wizzair.com, a ich ceny zaczynają się od 59 zł.

  dortmund_1

  Przedstawiciele linii lotniczej Wizz Air, jak również Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury są przekonani, że nowe połączenie wzmocni relacje biznesowe między Polską a Niemcami, stymulując jednocześnie lokalną branżę turystyczną.

  Leszek Krawczyk, Prezes Zarządu Spółki Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury, powiedział:

  • Połączenie lotnicze z rejonem Zagłębia Ruhry, zwłaszcza Dortmundem, od początku było dla nas priorytetem. Cieszymy się, widząc, że ten kierunek budzi duże zainteresowanie pasażerów z Polski, jak również Niemiec, skąd nasi sąsiedzi podróżują w celach zarówno biznesowych, jak i turystycznych.

  Trasa Olsztyn-Dortmund jest niewątpliwie ciekawa zarówno dla Polaków, jak i Niemców. Pasażerowie z Warmii i Mazur mogą być zainteresowani tym niemieckim miastem zarówno jako atrakcyjną destynacją w poszukiwaniu możliwości pracy, jak i pod względem turystycznym. Dortmund jest nie tylko jednym z głównych ośrodków niemieckiego przemysłu, ale też – między innymi – siedzibą popularnej drużyny piłkarskiej Borussia Dortmund. Dla gości z Drotmundu natomiast nowe połączenie może okazać się udogodnieniem w podróży do Mazur – “Zielonych Płuc Polski”. Wreszcie, możemy mieć nadzieję na ożywienie biznesowe między oboma regionami.

   

  Sylwia Gutowska/Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere