• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Lato zaczyna się #wGdyni Cudawianki 2018

  2018-05-29
  Po raz jedenasty Gdynia rozpocznie lato koncertami na plaży i cudawiankowymi atrakcjami. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że już za miesiąc zobaczymy się w Gdyni, by wspólnie powitać lato! I nawet prognoza pogody maluje się dość optymistycznie.

  Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2018 to wydarzenie, na które większość mieszkańców Trójmiasta czeka niemal przez cały rok. Już 23 czerwca na plaży miejskiej w Gdyni po raz jedenasty powitamy lato w towarzystwie świetnej, energetycznej muzyki, wakacyjnych zabaw i licznych atrakcji rozsianych po śródmieściu.

  Tegoroczne Cudawianki to plejada nowości, począwszy od nowej identyfikacji wizualnej, po nowe komponenty programowe i niespodzianki dla uczestników. Wzorem lat poprzednich główną osią imprezy będzie ścisłe centrum Gdyni, łączące plażę miejską, Park Rady Europy oraz InfoBox, jednak tym razem w nieco innej niż do tej pory odsłonie. W każdej z tych lokalizacji dziać się będą „cuda”, które udało się nam osiągnąć dzięki współpracy z wieloma lokalnymi podmiotami. To właśnie współpraca i świadomość stały się w tym roku naszymi hasłami przewodnimi, które staraliśmy się ciekawie interpretować podczas tworzenia programu.

  Cuda Scena 

  Dobór artystów do tegorocznej edycji Cudawianków nie był wcale prosty, długo szukaliśmy uniwersalnego połączenia różnych brzmień, pozostających jednak w nurcie alternatywy. Finalnie udało się nam stworzyć konfigurację, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy zatem szczecińskich mistrzów słowa, specjalistkę od origami, a także brytyjskich guru od rytmów z pogranicza dub, reggae i ska - wszyscy energetyczni, magiczni i jedyni w swoim rodzaju:

   

  ŁONA, WEBBER AND THE PIMPS

  MELA KOTELUK

  oraz

  DUB PISTOLS

  Czeka nas wieczór pełen niespodzianek i muzycznych zawirowań, a nad wszystkim pieczę trzymać będzie dziennikarka Radiowej Trójki - Agnieszka Szydłowska i jej aksamitny głos.

  Park Cudów

  Park Rady Europy zmienimy w świat zmysłów. Naszym hasłem przewodnim są w tym roku „Cztery Stany Świadomości”. Podczas działań w godzinach 12:00-18:00 będzie można praktykować jogę i body art, odpocząć w specjalnej strefie relaksu, stworzyć spektakl baniek mydlanych, a nawet przerobić starą puszkę po napoju na małe dzieło sztuki. Będziemy uczyli się twórczego recyclingu, oraz prostego designu w nurcie DIY. Dodatkowo stworzymy ciekawą przestrzeń do spędzenia czasu z rodziną, na przykład podczas turnieju gier planszowych, czy eksperymentów z czterema stanami skupienia. Nie zabraknie oczywiście naszych niezastąpionych pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Lubichowa, które w pocie czoła będą wyplatały tradycyjne już wianki! Tegoroczny Park Cudów to fuzja zabawy i edukacji, będzie trochę ekologii, trochę wspólnotowości, a nawet szczypta tańca, która doda smaku wszystkim przewidzianym działaniom.

  Nowością będzie „Cuda Kino”, w którym wyświetlimy prace studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz kroniki gdyńskie. 

  Sekcja dzienna: 12:00-18:00

  Cuda Kino: 19:00-21:30

   

  FOOD CUDA - Festiwal Smaków Food Trucków

  Nasze tradycyjne gastro przy Zawiszy Czarnego także zasłużyło na lifting. Po raz pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków stanie się częścią Cudawianków! Food trucki z całej Polski oraz dania kuchni z różnych stron świata już 23 i 24 czerwca pojawią się w Gdyni. Organizatorzy zaprosili blisko 20 food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata.

  Celem festiwalu jest promowanie idei slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, „na oczach” klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu. Festiwal Smaków Food Trucków odbywa się w wielu miastach Polski, a w tym roku po raz pierwszy stanie się częścią Cudawianków, inaugurując Food Cuda.

  Na gości czekać będą miejsca siedzące oraz muzyczka, gdzie wraz z przyjaciółmi i rodziną będzie można próbować wszystkich pyszności wydarzenia.

  ****

  Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce organizowanych od 2014 r. W festiwalu udział biorą food trucki z całej Polski. Organizatorzy dobierają wystawców pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Ideą festiwalu jest promowanie slow foodu. 

  InfoBox

  W naszych gdyńskich kontenerach także zmiany. W ciągu dnia przeprowadzimy warsztaty DJ’skie pod okiem Mad /Cannabeatz/ i DJ Pac1. W programie prezentacje, mappingi, RANE, SERATO i SCRATCH na różnym poziomie zaawansowania. Pomogą nam w tym firmy zajmujące się oprogramowaniem i sprzętem DJ’skim między innymi: Lauda, THELOOP, czy HeavyM. Więcej informacji na temat warsztatów pojawi się wkrótce na facebook’u. Jeśli jesteście ciekawi jak działa świat nocnych klubów i miksowania muzyki, to propozycja dla Was.

  Warsztaty: 10:00-17:00 

  Muzyka elektroniczna to nie wszystko, po raz pierwszy w historii Cudawianków zorganizujemy pokaz mody. I to nie byle jaki! Kolekcje lokalnych, gdyńskich butików (Colette, Slow on, Bosa Club, Nadia, Baldinini i Karuzela Pasji) zaprezentują…. piękne gdynianki w różnym wieku. Nie modelki, a kobiety o różnych rozmiarach, kształtach i doświadczeniach życiowych. Pokaz tym samym zainauguruje projekt Gdynia Jest Fashion, który mamy nadzieję rozwinie się i stanie się flagowym tego typu przedsięwzięciem w Gdyni.

  Pokaz mody: 20:00-21:30

   

  Do zobaczenia 23 czerwca! Pamiętajcie - LATO ZACZYNA SIĘ #WGDYNI!

  Cudawianki-r1

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere