• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Routes Europe Bilbao 2018

  2018-05-22
  Już drugi rok z rzędu lotnisko w Jasionce zaprezentowało się podczas Routes Europe – najważniejszej branżowej imprezy na Starym Kontynencie, podczas której porty lotnicze zabiegają u przewoźników o nowe trasy. W staraniach o rozwój siatki połączeń lotnisko wsparli Urząd Marszałkowski, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Miasta Rzeszowa, wspólnie promując walory regionu.

  13 edycja Routes Europe odbyła się w dniach 22-24 kwietnia w hiszpańskim Bilbao. W Kraju Basków spotkało się 1200 delegatów, reprezentujących ponad 100 linii lotniczych, 300 lotnisk i 50 organizacji turystycznych. Jasionka jest jednym z dwóch polskich portów regionalnych, które prezentowały się na indywidualnym stoisku.

  – Konkurencja wśród lotnisk regionalnych z roku na rok jest coraz ostrzejsza, gdyż rosnący popyt na podróże lotnicze nie idzie w parze z dostępnością samolotów. To sprawia, że mniejsze regionalne porty, takie jak nasz, muszą jeszcze intensywniej zabiegać o nowe połączenia – mówił Michał Tabisz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Własne stoisko przyciąga uwagę potencjalnych partnerów i daje możliwość prowadzenia rozmów w mniej formalnej atmosferze. Cieszę się, że po raz kolejny samorządy województwa i miasta Rzeszowa razem z PROT zaangażowały się w nasze działania, bo tego rodzaju wspólna promocja to powszechny trend w Europie i na świecie.

  – Port lotniczy w Jasionce to okno na świat naszego województwa, dzięki któremu pozyskujemy nowych inwestorów, przyciągamy na Podkarpacie turystów czy też sami docieramy w różne miejsca na świecie – stwierdził Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. – Każde nowe połączenie stanowi kolejny impuls do rozwoju regionu nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale także społecznym. Doskonałym przykładem są uruchamiane wkrótce bezpośrednie loty z Rzeszowa do Nowego Jorku. Skorzystają z nich pasażerowie po obu stronach Atlantyku, jak również przedsiębiorcy regularnie korzystający z lotniczego cargo.

  – Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez inwestorów i turystów jest dostępność komunikacyjna miasta – powiedział Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa. – Lotnisko Rzeszów-Jasionka stale powiększa siatkę połączeń, co wydatnie przyczynia się do uatrakcyjnienia oferty gospodarczej i turystycznej Rzeszowa. Jako samorząd zdecydowanie wspieramy rozwój lotniska, a służy temu m.in. wspólna promocja podczas Routes Europe.

  Oficjalna strona wydarzenia jest dostępna pod linkiem: https://www.routesonline.com/events/192/routes-europe-2018/

   

  logotypy_1-min

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere