• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Wisła Płonie

  2018-05-15
  Koncerty przy ognisku w środku miasta? Nad Wisłą wszystko jest możliwe, szczególnie w Przylądku Miami Wars.

  Wisła Płonie to cykl akustycznych kameralnych koncertów przy ognisku w Przylądku Miami Wars.
  - Kiedyś był pomysł, by cała Wisła była przestrzenią akustycznych brzmień. Ten pomysł realizuje my w Przylądku Miami Wars, miejscu nierozerwalnie związanym z rzeką – mówi Przemek Dziubłowski z Przylądka Miami Wars, który nad Wisłą tworzył już takie cykle jak Koncertowe Czwartki, Jazz nad Wisłą, Miejskie Granie, Legendy Warszawy i wiele innych. - Zapraszamy artystów związanych z Warszawą lub mających znaczący wpływ na kształtowanie świadomości muzycznej tutaj nad Wisłą.

  Paula i Karol osiem lat temu wzięli szturmem warszawską scenę niezależną. Z marszu zyskali miano pary dziwaków - aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem, muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji. Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodów wychowywali się zagranicą), grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem. Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej.

  Oryginalni, obco-swojscy, ale nie przaśni. Sprzedają płyty na całym świecie - poza Niemcami, w których grają równie często, co w Polsce - ich muzyka jest popularna w tak różnych miejscach, jak Brazylia i Islandia. Jednak praca nad nowym albumem "Our Town" stała się dla Pauli Bialski i Karola Strzemiecznego prawdziwą próbą sił i najtrudniejszym sprawdzianem w życiu.

  W Przylądku Miami Wars zagrają we dwójkę, akustycznie! Podczas koncertu będą opowiadali o swoich przygodach i o tym jak powstały piosenki do Our Town!

  piątek 18.05
  g. 20, Przylądek Miami Wars

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere