• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Nowe oblicze gdańskiego Starego Miasta

  2018-05-12
  W czternastym wieku stały tu Ławy Mięsne - pierwowzór miejskiego targowiska. W grudniu 2016 w tym miejscu, u zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza, rozpoczęto budowę nowoczesnego kompleksu mieszkaniowo-biurowo-handlowego, który połączy dworzec Gdańsk Główny z centrum miasta. Obecnie inwestycja, której zakończenie zaplanowano na jesień tego roku, cieszy oko i intryguje niebanalnym kształtem.

  Projekt pracowni JEMS, choć nowoczesny, doskonale wpisuje się w stylistykę gdańskiej starówki. Elewacja wykonana z tradycyjnej cegły licowej doskonale nawiązuje do tradycyjnych gdańskich, hanzeatyckich budowli. Wraz z inwestycją, zmienia się również wygląd zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza, zyskają one nowe przejścia dla pieszych, nową nawierzchnię oraz chodniki. W sąsiedztwie znajduje się Hotel Mercure, Galeria Handlowa Madison, Kościół św. Katarzyny, zabytkowy Wielki Młyn nad urokliwym kanałem Raduni.

  zdj_budowa_016

  Autorem projektu jest zespół biura „JEMS Architekci”. W swoim dorobku posiada takie realizacje jak; siedziba Agory i Gazety Wyborczej w Warszawie, budynek Ambasady RP w Berlinie, projekt mieszkaniowy „19 dzielnica” oraz wiele innych. Inwestycja „Heweliusza 18” został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, już na etapie projektu otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

  Apollo Rida Spółka z o.o. działa w Polsce od początku lat 90. Powstała z inspiracji Dawida Mitznera, ikony i pioniera rynku nieruchomości w Polsce. Firma realizuje projekty deweloperskie i inwestycyjne w zakresie nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych. W chwili obecnej Apollo Rida zarządza portfelem inwestycji o powierzchni ponad 1 miliona metrów kwadratowych i wartości przekraczającej 1,2 mld euro.

  zdj_budowa_018

  Projekt w liczbach

  Rajska 8 - część mieszkaniowa:

  - 6 kondygnacji,

  - 167 mieszkań o powierzchni od 30 do 140 metrów kwadratowych,

  - 2.800 mkw. powierzchni usługowych zlokalizowanych w parterach budynku.

  Heweliusza 18 - część biurowa:

  - 10 kondygnacji,

  - 10 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu,

  - 72 miejsca parkingowe dla samochodów,

  - 80 miejsc parkingowych dla rowerów wraz z myjnią oraz szatnią i prysznicem dla rowerzystów.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere