• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Pierwszy lot z Olsztyna do Lwowa za nami

  2018-05-10
  Koniec marca przywitał lotnisko w Szymanach nowym kierunkiem. Tym razem czas na Ukrainę i Lwów. Ta pozycja w olsztyńskiej siatce połączeń jest szczególnie ważna z kilku powodów.

  Inauguracyjny lot linii PLL LOT na trasie Lwów-Szymany-Lwów odbył się we wtorek 27 marca. Pierwsi pasażerowie ze Lwowa przylecieli na podolsztyńskie lotnisko w Szymanach o 2:15, a po godzinie samolot z pasażerami z Warmii i Mazur odleciał na Ukrainę. Inauguracyjnym lotem do Lwowa z Szyman polecieli natomiast przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Na miejscu uczestniczyli w specjalnej konferencji prasowej promującej nowe połączenie. Na miejscu, już na terminalu pasażerskim portu lotniczego we Lwowie, oczekiwali ich reprezentanci lokalnego samorządu oraz lwowskie media. Następnie odbyła się oficjalna konferencja.

  polaczenia_z_olsztyna_do_lwowa_2

  Jak powiedział Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin – „Cieszymy się ogromnie, że tak uznany przewoźnik, jakim niewątpliwie są Polskie Linie Lotnicze LOT, zdecydował się na uruchomienie połączeń z naszego lotniska. Nowy kierunek, czyli Lwów, jest bardzo dobrym wyborem. Musimy pamiętać, że to właśnie w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat największa w Polsce, ponad siedemdziesięciotysięczna mniejszość ukraińska. Liczymy również na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak i na Warmię i Mazury oraz wymianę naukową, tym bardziej, że nasz uniwersytet już teraz bardzo mocno współpracuje z uczelniami ze Lwowa”.

  Lwów to także świetna atrakcja turystyczna. W tym historycznym mieście można zachwycić się malowniczym Rynkiem Starego Miasta, gmachem Opery, wejść na Wzgórze Zamkowe czy przejść się wzdłuż secesyjnych uliczek, by na koniec skosztować tamtejszych specjałów lokalnej kuchni. To także miasto o bogatej ofercie kulturalnej.

  polaczenia_z_olsztyna_do_lwowa

  O rozszerzeniu siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury o loty do Lwowa, na wspólnej konferencji prasowej informowali przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego już 8 listopada 2017 roku.

  Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty – w godzinach nocnych. Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1:40, żeby następnie wylądować w Szymanach o godz. 2:15. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie na godz. 5:35. Samolotem latającym do Lwowa będzie Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

  Ceny biletów zaczynają się od 239,00 zł za podróż w dwie strony.

  Loty we wtorki i soboty

   

  LWO - SZY

  1:40

  SZY - LWO

  3:10

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere