• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Bez wiz do USA

  2018-05-09
  Na początku roku 2018 kilka instytucji powołało do życia koalicję na rzecz zniesienia wiz dla Polaków poprzez wprowadzenie Polski do programu Visa Waiver. Ma on na celu edukowanie społeczeństwa, jak przygotować się i prawidłowo przeprowadzić proces pozyskania wizy do USA.

  Do koalicji może przystąpić każda instytucja i firma, która chce włączyć się w edukację obywateli dotyczącą zasad przyznawania amerykańskiej wizy oraz promocję USA jako atrakcyjnego kierunku podróży biznesowej i turystycznej.

  – Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych jest w zasięgu Polaków – przekonuje Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji LOT i inicjator koalicji, która przez kolejnych kilka miesięcy będzie promowała występowanie o wizę do USA i objaśniała zasady jej otrzymywania. – Czemu jest to ważne? Wystarczy, by odsetek odmów w amerykańskim procesie wizowym spadł do 3% z obecnych 5,9%, a Polska zostanie włączona do tzw. Visa Waiver Program.

  Kampania jest zupełnie innowacyjnym podejściem do kwestii, która wydaje się dla części Polaków nie do zmiany, czyli wprowadzenia Polski do programu bezwizowego, tzw. Visa Waiver Program. Innowacja polega na tym, że zamiast spoglądać na ten problem politycznie, postanowiliśmy na to spojrzeć pozytywistycznie. Chcemy popracować nad tym, co jest ostatnim brakującym czynnikiem, żeby Polska w ruchu bezwizowym się znalazła. Chodzi o zmniejszenie odsetka odmów, jakie Polacy otrzymują, starając się o wizy. W tej chwili za ostatni amerykański rok fiskalny wynosi on 5,9%. Naszym zadaniem jest to, by na koniec tego roku fiskalnego, czyli pod koniec września odsetek odmów spadł poniżej 3%. Nie jest to dużo, tak naprawdę oznacza to walkę o kilka tysięcy osób. Wiemy z różnych źródeł, że idzie nam całkiem nieźle.– powiedział Adrian Kubicki.

  Do kampanii „bez wiz do USA” przystąpił również Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Dla lotniska zniesienie wiz ma duże znaczenie. Z podrzeszowskiej Jasionki pośrednio codziennie odlatuje kilkuset pasażerów na trasy do USA. 30 kwietnia odbędzie się inauguracyjny bezpośredni rejs do Nowego Jorku. Zniesienie wiz może przyczynić się do większego zainteresowania tymi połączeniami, co w konsekwencji może doprowadzić do rozwoju rzeszowskiej siatki połączeń z Ameryką Północną.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere