• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Operowy maj

  2018-05-02
  Po intensywnym kwietniu i dwóch udanych premierach - Orfeuszu w piekle Offenbacha oraz gali baletowej L’Univers de la danse - przyszedł czas na równie intensywny maj.

  Przypomnimy cieszące się ogromnym zainteresowaniem publiczności spektakle, a będą to: Pinokio (chor. Giorgio Madia) 10 i 11 maja oraz spektakle operowe pod moją batutą - Nabucco Verdiego (18, 19 maja) i Cyganeria Pucciniego (25, 26, 27 maja), której realizację uważam za najbardziej atrakcyjną artystycznie spośród wszystkich obecnych realizacji tego tytułu w Polsce. Kto jeszcze Cyganerii nie zobaczył, musi czym prędzej pospieszyć do Gdańska, gdyż będzie ją można podziwiać po raz ostatni. Nie zabraknie także stałych już programów edukacyjnych. Mamy też w maju dni szczególne.

  Opera Bałtycka w Gdańsku po raz drugi bierze udział w obchodach Europejskich Dni Opery (10-13 maja), organizowanych przez stowarzyszenie Opera Europa, które zrzesza 182 teatry z 42 państw i już po raz dwunasty zaprasza teatry operowe do wspólnego świętowania. W tym rok tematem przewodnim obchodów jest nasze kulturalne dziedzictwo.

  Wydarzenia Europejskich Dni Opery w Operze Bałtyckiej rozpoczną dwa poranne spektakle baletowej komedii Pinokio (10, 11 maja). W sobotę 12 maja od samego rana uczestniczyć będzie można w otwartych próbach artystów Opery Bałtyckiej, dzięki którym będzie można podpatrzeć rozśpiewanie chóru, spróbować swoich sił w dyrygowaniu i śpiewie, poznać tajniki pracy muzyków, znaleźć odpowiedź na pytanie, czy orkiestra potrzebuje dyrygenta, oraz zobaczyć lekcję tańca klasycznego i elementy choreografii baletowej.

  Po południu oraz w godzinach wieczornych będzie można uczestniczyć w niecodziennych wycieczkach po Operze, dzięki którym będzie można zajrzeć do pracowni czy scenicznego magazynu. Wieczorem – gra terenowa Wystartuj spektakl. Kiedy opera opustoszeje, uczestnicy będą musieli za pomocą mapy oraz wskazówek przygotować się do wystawienia spektaklu.

  Niedzielę 13 maja rozpoczniemy zajęciami dla najmłodszych – Opera na start oraz Opera Tu! Tu! Po spektaklu dalsze atrakcje w foyer: rodzinne warsztaty chóralne z Operowym Chórem Dziecięcym oraz charytatywna aukcja. Przy okazji premiery spektaklu baletowego Pinokio, wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku zorganizowaliśmy konkurs Mój pajacyk PINOKIO. Prace konkursowe zostaną wystawione na aukcję, z której zysk wspomoże Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Czas umili nam słodki poczęstunek przygotowany przez AÏOLI. Całość zakończy wieczorna projekcja kinowa zabawnej operetki Jacquesa Offenbacha Rycerz Sinobrody, transmitowanej z Komische Oper Berlin za pośrednictwem platformy Opera Vision.

  Jestem przekonany, że podczas tych dwóch szczególnych dni każdy znajdzie coś dla siebie                       i nasza opera będzie prawdziwie otwarta oraz europejska. Nasza strona internetowa www.operabaltycka.pl niewątpliwie będzie Państwa o tym wszystkim informować.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere