• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Script Fiesta – największy festiwal dla scenarzystów w Polsce

  2018-03-14
  VII edycja festiwalu Script Fiesta odbędzie się od 19 do 24 marca w Kinie Elektronik, działającym przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Zapowiada się tydzień inspirujących spotkań dla wszystkich, którzy dzielą pasję scenariopisarstwa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  W programie tegorocznego festiwalu znalazł się pokaz wielokrotnie nagradzanego na świecie „The Florida Project” z udziałem twórców filmu – Seanem Bakerem i Chrisem Bergochem. Ponadto o procesie adaptacji powieści Joanny Bator – „Ciemno, prawie noc” – opowiedzą Leszek Bodzak oraz Magda i Borys Lankosz. Atrakcją festiwalu będzie też dyskusja z Tomaszem Bagińskim o współczesnych serialach i Netflixie. W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzą się również, czym jest dokument kreatywny i jak przenieść komiks na ekran.

  W ramach festiwalu zaplanowano inspirujące warsztaty, wykłady i projekcje (m.in. na temat pisania na potrzeby rzeczywistości wirtualnej). Szczególnym wydarzeniem będzie też Śniadanie dla Wydawców Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Branży Filmowej.

  - Podczas festiwalu chcemy zwrócić uwagę zarówno na amerykańską scenę niezależną, jak i na Hollywood. Będziemy również zastanawiać się nad tym, jak napisać i nakręcić film w warunkach, jakie oferuje polski i europejski rynek – mówi Anna Bielak, Dyrektor Artystyczna Script Fiesta.

  Script Fiesta to także konkursy scenariuszowe w kategoriach „Film Krótkometrażowy (30 minut)” oraz „Koncepcja Serialu Telewizyjnego”. W obu do wygrania jest odpowiednio 5 i 20 tys. zł. Dodatkowo partnerem festiwalu jest w tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego z którym zostanie wybrany najlepszy pomysł na spot związany z obchodami 74. rocznicy Powstania. Zwycięski projekt zostanie wyprodukowany i wyemitowany w telewizjach, kinach i Internecie, a twórca scenariusza otrzyma nagrodę 3 tys. zł, i weźmie udział w realizacji filmu.

  Script Fiesta to również wyjątkowa okazja nawiązania wartościowych znajomości w branży filmowej i poznania najlepszych praktyków na rynku. Partnerem VII edycji festiwalu i jego klubem festiwalowym jest warszawski SPATIF, gdzie wieczorami będą się odbywać Sesje Czytania Scenariuszy. Organizatorzy przygotowali też niezwykłą atrakcję dla fanów kina. Na otwarcie i zamknięcie festiwalu zostaną zaprezentowane dwa kultowe, nagradzane za scenariusze filmy – „Thelma i Louise” i „Pulp Fiction”.

  Szczegółowy program wydarzenia dostępny na oficjalnej stronie festiwalu: www.scriptfiesta.pl

   

  Piotr Wdowiak

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere