• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Luksus w słusznej sprawie

  2018-02-17
  Omenaa Mensah, znana dziennikarka, prezenterka pogody, a także założycielka Ammadory, firmy tworzącej ekskluzywne meble na zamówienie, startuje z nowym projektem. We współpracy z Galerią HEBAN powstała nowa kolekcja luksusowych mebli pod marką Ammadora&Heban (A&H).

  Nowy projekt Omeny Mensah jest również połączony z jej działalnością charytatywną. Prezes Omenaa Foundation po raz kolejny łączy swoją smykałkę do biznesu z pomocą dla najbardziej potrzebujących. Podobnie jak w przypadku współpracy z firmą Termo Organika, budowy energooszczędnego osiedla w Borkowie, czy akcji „Każda koszula się liczy” z James Button, także w tym przypadku obrotna bizneswoman sygnuje nową kolekcję logiem swojej fundacji. Część zysków ze sprzedaży trafi na szczytny cel Omenaa Foundation, jakim jest budowa szkoły dla dzieci w Ghanie, skąd pochodzi ojciec dziennikarki.

  Pierwsza dostępna kolekcja marki A&H nosi nazwę ETERNTY. Doświadczenie Galerii HEBAN w sprzedaży ekskluzywnego wyposażenia, połączone z doświadczeniem Omeny Mensah w produkcji tego rodzaju luksusowych mebli pozwoliło na stworzenie prawdziwie unikalnego projektu. Projekty form, autorstwa Pawła Kałabuny z pracowni Paulo Kaa Design, charakteryzują się symetrią pomiędzy smakiem a luksusem.

  Meble produkowane są we Włoszech i w Polsce. Większość kolekcji powstała w niewielkiej toskańskiej manufakturze, która od trzech pokoleń specjalizuje się w produkcji ręcznie robionych, luksusowych mebli. W Polsce natomiast powstały blaty meblowe, które stanowią innowację na tym rynku. Do ich produkcji użyto materiału Lavastone., w meblarstwie użytego po raz pierwszy. Jest to specjalna kompozycja, mieszanka betonu, żywic oraz pigmentów. Materiał ten spełnia rygorystyczne wymagania w zakresie trwałości na uderzenia oraz odporności chemicznej, co gwarantuje blatom ich niezniszczalność i unikalny wygląd. Dodatkowo, dla lepszego efektu wizualnego, w Lavastone zostały wtopione płatki metalu, które, na życzenie klienta, można zamienić na srebro, czy też złoto. Elementy twarde kolekcji zostały natomiast pokryte dwunastoma warstwami lakieru fortepianowego, dzięki czemu uzyskano trwałą powierzchnię w głębokiej czerni i o wyjątkowym połysku.

  Pierwsza kolekcja A&H ETERNITY składa się z dwóch modelów foteli, stołu, krzesła, komody oraz stolika kawowego, a także dodatków typu poduszki. Każdy element dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Meble dostępne są jedynie na zamówienie, toteż ceny będą negocjowane w zależności od wybranych komponentów. Orientacyjny koszt zakupu kompletu, w którym znajduje się stół, sześć krzeseł oraz komoda to ponad 100 tys. zł.

   

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere