• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Paweł Durkiewicz

  Kochający mąż, ojciec i redaktor. Nocami ogląda ligę NBA, a w dzień zwalcza wszelkie problemy siłą spokoju. Z wykształcenia badacz dusz, z zamiłowania amerykanista, z pasji dziennikarz. Powtarza często za Leninem, że film jest najważniejszą ze sztuk. Entuzjasta humoru Davida Lyncha, perfekcji Stanleya Kubricka i szaleństwa w oczach Jacka Nicholsona.

  Poczuj się jak u siebie – w samym sercu Gdańska

  2018-02-13
  Już niebawem w historycznym sąsiedztwie gdańskiej fontanny Neptuna i Dworu Artusa swoją działalność rozpocznie IBB Hotel Długi Targ, łączący w sobie unikalną lokalizację „z duszą” oraz wyjątkowe podejście do obsługi gości.

  Trzy przylegające do siebie kamienice przy Długim Targu połączone z nową zabudową od strony ulicy Mieszczańskiej. W środku 89 pokoi urządzonych w nowoczesnym, praktycznym i wygodnym, nieco skandynawskim stylu. Trudno wyobrazić sobie lepszy punkt startowy do odkrywania uroków ponad 1000-letniego Gdańska. Na takie warunki będą mogli liczyć goście IBB Hotel Długi Targ, zaprojektowanego z myślą o wszystkich tych, którzy chcą mieć swoją przytulną enklawę komfortu w samym sercu Głównego Miasta.

  ibb_hotel_4

  - Gdy Pani Dyrektor kompletowała kadrę menedżerską, każdemu z nas zostało postawione pytanie o to, jakimi jesteśmy gospodarzami we własnych domach – opowiada Maciej Hewelt, kierownik sprzedaży i marketingu w IBB Hotel Długi Targ. – Dostaliśmy zadanie, aby naszą gościnność z własnych domów przenieść na grunt nowopowstającego hotelu. Pomimo tego, że hotel Długi Targ jest częścią międzynarodowej sieci IBB, otrzymaliśmy bardzo dużo swobody w kształtowaniu charakteru tego miejsca, co zaowocowało wieloma nowatorskimi pomysłami, które będą mieli okazję poznać nasi goście. Ta otwartość na nasze uwagi sprawiła, że w powstawanie hotelu wkładamy dużo serca i traktujemy to bardzo osobiście. Zależy nam, aby każdego z naszych gości poznać i zapewnić jak najbardziej spersonalizowaną obsługę, zgodną z indywidualnymi preferencjami. Co lubi zastać w pokoju? Jaką preferuje kawę? Co chciałby zwiedzić w Gdańsku? Chcemy to wiedzieć i pomóc najlepiej jak potrafimy.

  ibb_hotel_2

  Do dziedzictwa starego Gdańska nawiązywać będzie wystrój hotelu, w którym charakterystycznym motywem będą grafitowo-bursztynowe mozaiki. W jednej z kamienic przy Długim Targu projektanci zachowali też zabytkowe okno - eksponat odnaleziony w czasie prac archeologicznych wykonanych przed rozpoczęciem budowy hotelu.

  Co ważne, goście z różnych stron świata będą mogli liczyć na fachową pomoc i poradę w kwestii poznawania atrakcji miasta. – W tym celu prowadzimy już zaawansowane rozmowy na temat współpracy z miejskimi instytucjami turystycznymi, kulturalnymi, rozrywkowymi i sportowymi. Chcemy, by nasi goście mieli na wyciągnięcie ręki całą turystyczno-kulturalną ofertę Gdańska. Nie bez znaczenia będzie fakt, że duża część naszego zespołu pochodzi z Trójmiasta. Chcemy wykorzystać naszą wiedzę jako mieszkańców, by dawać gościom praktyczne i przydatne wskazówki, których nie znajdą w żadnym przewodniku turystycznym – podkreśla Maciej Hewelt.

  ibb_hotel_3

  Wizytówką IBB Hotel Długi Targ dla mieszkańców Trójmiasta ma być restauracja „Piąte Piętro”, zgodnie z nazwą ulokowana na najwyższej kondygnacji kamienic przy Długim Targu. Z jej okien będzie rozciągał się wspaniały widok na okoliczne kamieniczki oraz najpiękniejsze zabytki, Ratusz Głównego Miasta, Bazylikę Mariacką, czy Biskupią Górkę. W autorskim menu szefa kuchni Grzegorza Wiciaka znajdzie się szereg propozycji z kulinarnych szkół Polski i świata, a siłą lokalu ma być świeżość składników, przystępne ceny i sezonowość oferowanych dań. Menu będzie zmieniało się regularnie co trzy miesiące i towarzyszyć mu będzie bogata karta win, które będzie można zamówić do posiłku, jak również kupić w butelce na wynos z około 30-procentową zniżką.

  Otwarcie hotelu IBB długi Targ nastąpi do końca pierwszego kwartału bieżącego roku.

   

  fot.: materiały prasowe

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere