• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anna Nazarowicz

  Słabość do samochodów ma zaszytą w głowie, bo serca nie ma – jest turbosprężarka. Tata uparcie karmił ją bezcenną wiedzą, sadzał za kierownicą, zanim wsiadła na rower. Dziś pociąga ją wszystko, co ma cztery koła, a każdy z samochodów darzy wielkim uczuciem. Dostrzeże piękno w najbardziej niepozornych autach, jak również skazę w tych najbardziej pożądanych. Z natury plastyk. Instagram to pole, na którym daje upust swojej wyobraźni. Główną rolę zawsze gra samochód.


  Wilk (nie tylko) morski

  2018-02-09
  Człowiek niejednokrotnie przekraczał bariery, które wydawały się być nie do pokonania. Bo im większe przeszkody świat przed nami stawia, tym bardziej chcemy się z nimi zmierzyć. Ludzkość i technologia mają zatem sporo owoców, będących powodem do dumy. A Vostok Europe nie pozwala o nich zapomnieć. Producent właśnie wprowadził na rynek kolejną nowość. To nowa odsłona kolekcji oddającej hołd wyjątkowej maszynie.

  Rozwój tego typu konstrukcji nastąpił po II wojnie światowej – przez wiele lat była to pilnie strzeżona tajemnica. Ekranoplan Sea Monster, bo o nim właśnie mowa, szczególnie mocno zasilał szeregi marynarki wojennej. Obecnie jego wykorzystanie w celach wojskowych znacznie zmalało. Co nie zmienia faktu, że wciąż pozostaje rekordzistą. Unosząc się w powietrzu za sprawą potężnych silników o łącznej mocy 27 tysięcy koni mechanicznych, potrafił przetransportować nawet najcięższe ładunki. Do dziś współczesne samoloty transportowe nie są w stanie mu dorównać. Jak to możliwe? Maszyna unosiła się tuż nad powierzchnią lądu i wody, wykorzystując efekt przypowierzchniowy. Poruszając się na wysokości, która była jedynie połową długości skrzydeł, wytwarzała się większa siła nośna, niż miałoby to miejsce znacznie wyżej. Co więcej, mimo ogromnych gabarytów ekranoplan mógł rozwijać prędkość do 550 km/h. Nie dziwi zatem fakt, że Vostok Europe już jakiś czas temu podjął decyzję o wyprodukowaniu kolekcji, będącej ukłonem w stronę tego kolosa.

  zegarki_1-min

  Obecnie na rynek wkracza druga edycja limitowanej serii zegarków Vostok Europe Sea Monster Ekranoplan. Zegarki przeszły sporo modyfikacji, w efekcie czego są jeszcze ładniejsze oraz bardziej wytrzymałe. Kolekcja składa się aż z ośmiu modeli. Różnią się one kolorem oraz materiałami, z których zostały zbudowane, ale każdy z nich ma 16 mm grubości oraz imponującą średnicę równą 47 mm. Wybierać można pomiędzy dwoma rodzajami pancernej koperty: z grafitowego tytanu lub nierdzewnej stali. Ta ostatnia jest dostępna w czarnym i granatowym kolorze (nakładanym metodą PVD) lub jako czysta stal. Zadbano również o wzmocnienie zapięcia. Teraz klamerka jest mocowana za pomocą dwóch gwintowanych śrubek o grubości 2 mm każda, co skutecznie zapobiegnie zgubieniu czasomierza. A skoro już o paskach mowa, to warto podkreślić, że dostępne są zarówno skórzane, jak również silikonowe. Obydwa zostały wyprodukowane specjalnie z myślą o kolekcji Sea Monster Ekranoplan. Sporo zmian zaszło również na samej tarczy. Rurki wypełnione gazem trytum są cieńsze, a zarazem lepiej widoczne w ciemności. To za sprawą osadzenia ich w specjalnych, metalowych rynienkach, które odpowiadają za lepsze rozprowadzanie blasku. Dzięki takiemu rozwiązaniu prawidłowe odczytanie godziny jest teraz możliwe w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, zwłaszcza że rurek osadzonych na tarczy jest aż 21. Warto docenić również obecność wzmocnionego szkła mineralnego typu K1 z antyrefleksem.

  zegarki_3-min

  Muskularna koperta ma za zadanie chronić w zegarku to, co najcenniejsze, czyli mechanizm nazywany również sercem. W przypadku linii Sea Monster Ekranoplan są to dwa różne mechanizmy do wyboru: automatyczny (Seiko NH35A), który nakręca się samodzielnie podczas ruchów nadgarstka, oraz kwarcowy (Miyota 6S21) z funkcją chronografu. Niestraszna im również wilgoć i woda, bowiem wodoodporność tych zegarków sięga 200 metrów. Na wszelki wypadek środki ostrożności zachowano również w przypadku koronki zegarka, która jest zakręcana. Całość zdecydowanie stanowi ucztę dla oka. Nawet tego najbardziej wybrednego.

  zegarki_2-min

  Przez cały okres testów, które odbywały się na Morzu Kaspijskim w latach 1966-1980, ta zapierająca dech w piersiach maszyna stanowiła skrzętnie ukrywany sekret. Dziś, dzięki kolekcji Sea Monster Ekranoplan Vostok Europe, może się o niej dowiedzieć cały świat. Co więcej, sam możesz wejść w posiadanie fragmentu tej niezwykłej historii.

   

  fot.: materiały prasowe

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere