• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Lotnisko w Jasionce kolejny rok na plusie

  2018-02-06
  Blisko 700 tysięcy pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. To najlepszy wynik w historii lotniska, uzyskany głównie dzięki wzrostowi ruchu na trasach krajowych i zwiększeniu liczby wakacyjnych lotów czarterowych.

  Liczba obsłużonych pasażerów wzrosła o 4,5 procent w stosunku do roku 2016. Liczba przeprowadzonych operacji lotniczych natomiast – o 12,5 procent. Na ten sukces złożyły się w dużej mierze Polskie Linie Lotnicze LOT, których samoloty na trasie Warszawa-Rzeszów przewiozły o 15 procent więcej pasażerów niż w 2016 r., obsługując prawie 200 tysięcy osób. Ubiegły rok przyniósł także znaczny wzrost zainteresowania lotami czarterowymi z Jasionki. Królowały Grecja, Bułgaria i Turcja. Z wakacyjnej oferty skorzystało o 3/4 więcej pasażerów niż w 2016 roku. Najwięcej, bo ponad 13.500 udało się na wypoczynek na greckie wyspy Korfu, Kretę i Zakynthos.

  rzeszow_2017_lotnisko_1-min

  – Mimo wielu wyzwań, jakie ubiegły rok przyniósł branży lotniczej, udało się utrzymać pozytywny trend i obsłużyć rekordową liczbę 693,5 tys. pasażerów – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Jeszcze lepiej zapowiada się rok 2018, bo wspólnie z przewoźnikami zaplanowaliśmy otwarcie aż sześciu nowych tras. Najbardziej wyczekiwanym jest bezpośrednie połączenie z Nowym Jorkiem, ale mam nadzieję, że nie mniejszą popularnością będą cieszyć się regularne loty do Tel-Awiwu, Aten i Burgas oraz wakacyjne połączenia czarterowe na grecką wyspę Rodos i do Tirany.

  Dla portu lotniczego w Jasionce 2017 rok był udany nie tylko ze względu na liczbę obsłużonych pasażerów. Ważnym wydarzeniem było otwarcie nowego terminala cargo, a także zawarcie umowy z inwestorem, który w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska oraz centrum wystawienniczo-kongresowego w Jasionce wybuduje nowoczesny hotel marki Holiday Inn Express.

  rzeszow_2017_lotnisko-min

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere