• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Nowy robot na lotnisku Rzeszów-Jasionka

  2018-02-05
  Wojewoda podkarpacki zakupiła dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej robota pirotechnicznego IBIS. Prezentacja sprzętu odbyła się 3 stycznia 2018 w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka.

  Zakup dużego robota pirotechnicznego IBIS został zrealizowany przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP z Warszawy. Koszt inwestycji to 1 037 000,00 zł. Robot został zakupiony dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu z przeznaczeniem do użytkowania w Placówce Straży Granicznej w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka.

  Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, płk SG Robert Rogoz, dziękując wojewodzie za kolejne doposażenie Straży Granicznej, podkreślił, że robot może być wykorzystywany również na innych przejściach granicznych, także drogowych. Sprzęt przeznaczony jest do działań pirotechnicznych i rozpoznania. IBIS jest robotem szybkim, konstrukcja bazy mobilnej zapewnia optymalny kontakt kół z różnorakim podłożem, sprawnie pokonuje nierówności terenu, charakteryzuje się dużą stabilnością podczas jazdy oraz dużą zwrotnością. Robot przeszedł niezbędne odbiory i przekazany został właśnie do BOSG.

  nowy-robot-w-jasionce

  Informacja o przekazaniu robota z pewnością ucieszy wszystkich pasażerów korzystających z lotniska. Niedługo uruchomione zostanie połączenie transatlantyckie, w tym kontekście nowy sprzęt daje pasażerom dodatkowy komfort – dzięki niemu wzrośnie poziom bezpieczeństwa – zaznaczył prezes portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Michał Tabisz.

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere