• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Symfoniczny luty na Ołowiance

  2018-01-09
  Pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu. Śnieg, mróz i szybko zapadający zmrok skłaniają nas raczej do spędzania wieczorów w fotelu, z kubkiem gorącej herbaty w ręku. A gdyby tak przemóc się i udać na Ołowiankę, by zanurzyć się w ciepłych dźwiękach muzyki symfonicznej?

  Po świątecznym i sylwestrowym szaleństwie następuje chwilowy spokój. Po dłuższym świętowaniu zapadamy w chwilowy letarg, wolimy odpoczynek z książką czy w niewielkim gronie znajomych niż większe i głośniejsze imprezy. Polska Filharmonia Bałtycka nie zapada jednak w zimowy sen i tylko w lutym planuje aż kilka koncertów symfonicznych.

  Pierwszy z nich odbędzie się już na początku miesiąca – 2 lutego o godzinie 19:00. „W świat melodii” przeniesie nas Orkiestra PFB wraz z jednym z najlepszych skrzypków młodego pokolenia, Robertem Kwiatkowskim. W programie koncertu znajdą się kompozycje najwybitniejszych twórców klasycznych: Franciszka Schuberta i Ludwiga van Beethovena. Usłyszymy Konzertstück na skrzypce i orkiestrę D-dur oraz Rondo A-dur pierwszego kompozytora, a także Uwerturę Coriolan op. 62 i II Symfonię D-dur op. 36 klasyka wiedeńskiego. 

  pfb_10

  Tydzień później, 9 lutego o godzinie 19:00, znajdziemy się w klimacie Walentynek. Podczas koncertu „Kwestia wierności” Orkiestrą Symfoniczną PFB pokieruje Dyrektor Artystyczny Filharmonii, dyrygent George Tchitchinadze. Muzycy zaprezentują melomanom mozartowską operę „Così fan tutte”, stawiającą pytania dotyczące lojalności i miłosnego oddania. Oprócz tego pięknego utworu usłyszymy ostatnie wielkie dzieło Piotra Czajkowskiego – VI Symfonię h-moll „Patetyczną” oraz część II Koncertu skrzypcowego D-dur austriackiego kompozytora Ericha Wolfganga Korngolda. Jako solista Orkiestrze towarzyszyć będzie szkocki skrzypek Michael Foyle, laureat The Netherlands Violin Competition 2016.

  Podczas ostatniego z zimowych koncertów, który odbędzie się 23 lutego o godzinie 19:00, Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą maestro Marka Pijarowskiego przeniesie nas... w góry. Symfonia Alpejska Richarda Straussa wprowadzi nas w refleksyjny nastrój, usłyszymy także Koncert nr 2 D-dur Josepha Haydna. Podczas koncertu wyjątkową atmosferę zapewni nam utalentowany wiolonczelista Maciej Kułakowski. Ten wielokrotnie nagradzany muzyk jest laureatem I nagrody i nagrody specjalnej X Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego, a także finalistą I edycji kategorii wiolonczela w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Królowej Elżbiety Belgijskiej. 

  Oczywiście to nie wszystko, co na Ołowiance usłyszą zimą wielbiciele muzyki. Szczegóły dotyczące koncertów znajdziecie Państwo na stronie internetowej PFB. Bilety na te i pozostałe wydarzenia Polskiej Filharmonii Bałtyckiej dostępne są w kasach na Ołowiance oraz w sprzedaży internetowej na www.filharmonia.gda.pl.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere