• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  W Nowy Rok z muzyką!

  2018-01-02
  Jak co roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na styczniowy Koncert Noworoczny.

  Nasz Koncert jest nawiązaniem do tradycji słynnych wiedeńskich Koncertów Noworocznych Filharmoników Wiedeńskich. Szczęśliwie, nasi widzowie nie muszą tak jak w Wiedniu zapisywać się z rocznym wyprzedzeniem na losowanie limitowanej puli biletów.

  Tradycja wiedeńskich Koncertów Noworocznych sięga 1939 roku. Dziś – transmitowane na cały świat za pośrednictwem radia i telewizji – gromadzą rokrocznie publiczność z ponad 70 krajów, której liczebność szacuje się nawet na 50 milionów. Program wiedeńskich Koncertów Noworocznych bazuje głównie na dziełach Kompozytorów z rodziny Straussów (Johann Strauss ojciec i syn, Joseph i Eduard). Żelaznymi pozycjami repertuaru Koncertów Wiedeńskich jest walc „Nad pięknym modrym Dunajem” i „Marsz Radetzky’ego”.

  Sopockie Koncerty Noworoczne, choć nawiązują do tradycji koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein, mają swoje tradycje i wyrazisty charakter. O ile Koncerty Wiedeńskie mają charakter wyłącznie instrumentalny, Maestro Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych solistów-wokalistów.

  Już 13 stycznia o godz. 20.00 w sopockim Kościele św. Jerzego odbędzie się Koncert Noworoczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Solistami wieczoru będzie dwójka młodych, wybitnie utalentowanych artystów – Aleksandra Wiwała (sopran) i Łukasz Załęski (tenor). W ich wykonaniu usłyszymy uwielbiane przez publiczność arie i duety z oper i operetek Franza Lehara, Emmericha Kalmana i Johanna Straussa. Maestro Maciej Figas, który poprowadzi Koncert Noworoczny, szykuje z Polską Filharmonią Kameralną kilka znakomitych muzycznych niespodzianek.

   

  tekst: PFK Sopot

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere