• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Hołd dla natury w 9. edycji Fashion Designer Awards

  2017-12-15
  “Jedziemy do puszczy, będziemy w Himalajach, zejdziemy w głebiny oceanów, może znajdziemy inspirację w czerwonej ziemi z Afryki albo szarościach wygasłych wulkanów w Sudetach” - zapowiada Joanna Sokołowska-Pronobis, inicjatorka konkursu Fashion Designer Awards dla młodych projektantów. Temat tegorocznej edycji to “Tribute to Nature”, a więc hołd dla natury. Dla laureatów jak zwykle przewidziano fantastyczne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą oraz - po raz pierwszy - kurs na uczelni w Chinach.

  Fashion Designer Awards organizowany jest od 2008 roku, a jego pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. - W tym roku chcemy uhonorować majestat przyrody, znaleźć inspirację tam, gdzie do tej pory nie szukaliśmy - w tym, co niestworzone ludzką ręką, a przez to monumentalne i tajemnicze. - mówi. - Nie można tego tematu nie powiązać z odpowiedzialną modą, projektami czerpiącymi z recyklingu czy upcyklingu. Czekam na te pomysły z ciekawością.

  FDA to jedyny tego typu projekt w Polsce, łączący nazwiska cenionych ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Skierowany jest do utalentowanych i początkujących designerów, marzacych o sukcesie i chcących zdobyć doświadczenie na stażu w zagranicznym domu mody. Konkurs od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom realną szansę zaistnienia w mediach, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio poprzez staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na imprezy branżowe. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W tegorocznej puli nagród są również czek na 15.000 zł i stypendia od Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, wyjazd na Premier Vision do Paryża, na który zwycięzca zabierze ze sobą komputer Microsoft Surface Pro, staż w Bizuu, staż w dziale stylizacji TVN, oraz wakacyjny kurs na kierunku projektowanie mody w  Shaanxi Polytechnic Institute w Chinach. Politechnika Shaanxi jest jedną z 20 najlepszych wyższych szkół zawodowych w Chinach. Uczelnia oferuje 63 programy nauczania, jednym z najpopularniejszych jest kierunek projektowania mody, a absolwenci tej uczelni to laureaci wielu nagród w Chinach i na świecie.

  Zmagania konkursowe w 9. edycji oceni znakomite grono jurorów, m.in.:, Tomasz Ossoliński, Maciej Zień, Gosia Baczyńska duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Macademian Girl, Marieta Żukowska, Dorota Williams, Joanna Horodyńska.

   

  Fashion Designer Awards - etapy:

   

  1. do 2-go lutego 2018 – ostatni dzień na przesyłanie zgłoszenia
  2. luty/marzec 2018 – I i II obrady jurorów
  3. 24 marca 2018 – półfinał w Galerii Mokotów
  4. 23 kwietnia 2018 – Gala Finałowa

   

  Autorką grafiki do 9 edycji jest ponownie jedna z najlepszych ilustratorek mody w Polsce Anna Halarewicz, która ponownie została zaproszona do współpracy z FDA.

   

  więcej na www.fashiondesignerawards.com.pl

   

  fashion_1

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere