• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  25 grudnia według Pawła Domagały

  2017-12-23
  Rok po premierze Paweł Domagała wydaje świąteczną reedycję płyty „Opowiem ci o mnie”. Znalazł się na niej wyjątkowy utwór.

  Świąteczne wydanie albumu zawiera temat muzyczny z trasy koncertowej, nową wersję piosenki „Tu i teraz”, a także utwór premierowy. Bardzo szczególny, bo to kompozycja, którą artysta napisał już kilka lat temu. „25 grudnia” to wyjątkowa autorska kolęda z osobistym tekstem. Sam Paweł tak o niej pisze: „Bardzo chciałem, żeby znalazła się na płycie od razu, ale jakoś tak głupio było wciskać kolędę na debiutancką płytę, nie chciałem robić siary. A dla mnie jest to bardzo ważna piosenka, jedna z ważniejszych jakie napisałem. Marzyłem, żeby była wydana kiedyś”.

  Płyta „Opowiem ci o mnie” pokryła się złotem kilka miesięcy po premierze. Życzymy, aby podobnie było z jej reedycją.

  Przypominamy fragment wywiadu Oli Budki z Pawłem Domagałą i zachęcamy przeczytania całej rozmowy tutaj!

  Odżegnujesz się od tego, aby nazywać ten album smutnym. Ja uważam, że to jest smutna płyta.             

  Ta płyta to przekrój mojego życia. Jest na pewno melancholijna, nostalgiczna, ale czy smutna? Tego bym nie powiedział. Według mnie jest w niej taka iskierka odczuwalnej nadziei. Poza tym ja tak się cieszę, że wydałem tę płytę, że sama radość z jej powstania być może sprawia, że słuchając czuję większe szczęście. A nawet jeżeli bije od niej smutek, to jest jasny smutek, prowadzący ku radości.

  Czy wolny zawód daje ci wolność artystyczną? 

  Myślę, że tak. Oczywiście w muzyce tej wolności jest więcej, bo nie jestem tworzywem, a twórcą. Wszystko jest tak, jak ja chcę. Biorę za wszystko odpowiedzialność jako Paweł Domagała. Za każdy sukces i każdą porażkę. Mówię, co ja chcę i mówię to swoimi słowami. To duża wartość, bo jak powiedział kiedyś profesor Zapasiewicz, aktorstwo jest zawodem bardziej „dotwórczym” – mam tekst, mam postać, którą nie ja napisałem, nie ja stworzyłem. W muzyce wszystko jest bardziej osobiste.

   

  Tekst: Aleksandra Budka

  Zdjęcie: Monika Szałek

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere