• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Konferencja Lotniskowych Służb Ratowniczo-Gaśniczych

  2017-12-07
  Od 8 do 10 listopada w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” trwała Konferencja Komendantów Lotniskowych Służb Ratowniczo-Gaśniczych.

  W spotkaniu uczestniczyli komendanci wszystkich portów w kraju oraz przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Tematami spotkania były między innymi instrukcje wykonawcze w ramach certyfikacji lotnisk i nadzoru przez ULC, sprawy związane z ratownictwem lotniskowym oraz współdziałania służb. W programie ujęto również omówienie dokumentacji wymaganej na lotniskach.

  rzeszow_jasionka_1

  Goście zwiedzili obiekty hangarów remontowych samolotów oraz helikopterów zlokalizowanych na lotnisku w Rzeszowie. Przedstawiciele firm LINETECH oraz HELI-ONE omówili zabezpieczenia przeciwpożarowe tych obiektów oraz instruowali uczestników, jak wyglądają systemy bezpieczeństwa w samolotach.

  rzeszow_jasionka_2

  Przeprowadzono również pokaz nowoczesnego sprzętu pożarniczego i zaprezentowano jedyny w Polsce system podziemnych hydrantów szybkiego tankowania zlokalizowanych wzdłuż pasa startowego, który działa w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka”.

   

  źródło: Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere