• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Pokahontaz: Czwarta płyta już w sklepach. Fokus i Rahim wracają do korzeni

  2017-12-01
  Dziś premiera „REsetu”. Choć to już czwarty pełnoprawny album Pokahontaz, to jednak pierwszy nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa White House. Płytę promuje 5 teledysków. Wczoraj na MaxFloRecTV trafił najnowszy z nich – do utworu „Czarne lustra” z gościnnym udziałem Boba Onea

  Pokahontaz muzycznie przyzwyczaił już do wyprzedzania epoki. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu – zarówno „Recepturę” (2005 r.), jak i pokryte złotem: „Rekontakt” (2012) oraz „Reversal” (2014) – śmiało można określić mianem eksperymentalnych. Nic więc dziwnego, że zmęczeni szukaniem progresywnych rozwiązań Rahim i Fokus zdecydowali się zatoczyć koło. Jak podkreślają, motywacją do nagrania płyty byli również słuchacze. – Zaczęło się od „Habitatu”, czyli pierwszego singla promującego nasz poprzedni album, „Reversal”. To numer na samplowanym bicie, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez fanów. Dało nam to do myślenia – wspomina Rahim. – Później pojechaliśmy w trasę do Wielkiej Brytanii. Sporo naszych ludzi słuchało tam oldschoolowego rapu. W końcu sami za nim zatęskniliśmy – dodaje. 

  Korzenny hip-hop nie oznacza jednak serwowania nieaktualnych treści. Dowodem na to jest chociażby singiel „Czarne lustra” opublikowany wczoraj (30.11) na MaxFloRecTV.

  Za realizację powyższego wideo odpowiada grupa Tworzywo. Gościnnie w utworze, jak i klipie, występuje Bob One. Obok niego na „REsecie” udzielają się także: Kaliber 44 (w numerze „404”) i przedstawiciel młodego pokolenia rapu, Tymek (w „Kalendarzach”). Za gramofonami pojawia się DJ West oraz gościnnie: DJ Bambus, DJ Samiryi i DJ Jaroz. Wszystkie nagrania zarejestrowane zostały w kultowym MaxFloStudio w Katowicach. Miksem płyty zajął się Magiera, masteringiem – DJ Eprom.

  Tylko do wczoraj na MaxFloRecTV dostępnych było już 6 numerów z „REsetu”. Dziś rano zupełnie nieoczekiwanie (podobnie jak w przypadku klipu do „Z buta w drzwi”) trafił tam siódmy utwór z płyty, „Zerwani ze smyczy”.

  Patronat medialny nad krążkiem „REset” sprawują: Czwórka – Polskie Radio, „VAIB”, magazyn „Freestyle” i portal Freestyle.pl, Anywhere.pl, Popkiller.pl, Rap-news.eu, RapDuma.pl, AllAboutMusic.pl, DlaStudenta.pl i Empik. Partnerem wydawnictwa jest fundacja Legalna Kultura, promująca dostęp do kultury z legalnych źródeł.

   

  Album dostępy jest na https://maxflosklep.pl/pl/p/Pokahontaz-REset-PREMIERA/862 oraz w sklepach sieci Empik w całej Polsce.

   

  Spis utworów:

   

  1. „Z buta w drzwi”.
  2. „Nowy rozdział”.
  3. „Stawiam dziś”.
  4. „Me nastawienie”.
  5. „Kalendarze” + Tymek.
  6. „B.o.”.
  7. „Nigdy stop”.
  8. „Mętlik”.
  9. „Zerwani ze smyczy”.
  10. „Krzyżówka”.
  11. „Niflheim”.
  12. „Czarne lustra” + Bob One.
  13. „404” + Kaliber 44.

  pokahotaz

  Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere