• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Wesołych Świąt w Gdańsku!

  2017-11-30
  Jak każdego roku, okres bożonarodzeniowy w Gdańsku gwarantuje pełnię wrażeń i świątecznej atmosfery.

  Świętowanie warto zacząć wcześniej, najlepiej już 2 grudnia. Wtedy w Gdańsku rozpoczną się przygotowania do najpiękniejszego czasu w roku. Wszystkich młodszych i starszych, którzy chcą nie tylko znaleźć prezenty dla najbliższych i świąteczne ozdoby, ale przede wszystkim nasycić się świąteczną atmosferą, zapraszamy na Targ Węglowy. Tutaj, zgodnie z tradycją, zagości Jarmark Bożonarodzeniowy, któremu towarzyszyć będzie Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w pobliskiej Wielkiej Zbrojowni ASP, a także kiermasz Świąteczne Smaki na Wyspie Spichrzów. Na Jarmarku czeka na nas m.in. mówiący ludzkim głosem łoś Lucek, lodowa zjeżdżalnia, Anielski Młyn, karuzele i oczywiście cała masa pomysłowych prezentów.

  Nie tylko okolice Targu Węglowego przygotowują się do świąt. Cały Gdańsk będzie oświetlony specjalnymi iluminacjami – począwszy od największego na świecie świetlnego dźwigu portowego, przez sekstant i fotel Heweliusza, do chłopca z blaszanym bębenkiem – miasto przygotowało specjalne wzory, które ozdobią Śródmieście. Po raz kolejny rozbłyśnie również Park Oliwski. Po zeszłorocznym sukcesie tamtejszych iluminacji nie mogło ich zabraknąć także i tym razem. W tym roku iluminacja nabierze morskiego charakteru. Spacerowicze będą mogli podziwiać m.in. siedemnastowieczne galeony, ozdobne żyrandole i trójwymiarowe bramy.

  Warto śledzić miejskie media, by być na bieżąco ze wszystkimi planowanymi atrakcjami i zaplanować sobie czas tak, by móc zarówno obejrzeć bożonarodzeniową szopkę z piasku w Oliwie, jak i uczestniczyć w inauguracji Gdańskiej Choinki w centrum miasta i powitać św. Mikołaja, który przypłynie do nas jak co roku 5 grudnia. Dwa dni wcześniej odwiedzą nas za to inni Mikołaje – motocykliści, którzy przejadą przez miasto w ramach charytatywnej parady Mikołaje na Motocyklach.

  Moc atrakcji szykowana jest także na Mikołajki. Zachęcamy do nietypowego świętowania – w tramwaju. 6 grudnia po zmroku na torowiskach pojawi się specjalny pojazd, w którym można będzie „podzielić się sobą” – Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką będzie rejestrowała potencjalnych dawców szpiku, zaś Fundacja Organiści będzie udzielała informacji odnośnie możliwości oddawania organów do przeszczepów. Stowarzyszenie Adiutare nauczy chętnych udzielania pierwszej pomocy. Będzie można także zmierzyć ciśnienie i poziom cukru w krwi. Tramwaj będzie kursował na trasie PKM Strzyża – Siedlce. Z kolei przed kołem widokowym Amberside czekać będą inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi będą mogli odwiedzić Mikołaja i zrobić sobie z nim okolicznościową fotkę, a nawet odbyć wirtualną wycieczkę saniami świętego. Nie zabraknie także konkursów i zabaw. 17 grudnia ulicą Długą przejdzie orszak aniołów. Gdańszczanie będą mogli podzielić się ze sobą opłatkiem i spotkać z władzami miasta i dostojnikami Kościoła.

  W Wigilię Gdańsk będzie pamiętać o tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Na Targu Węglowym odbędzie się Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących, na której nie zabraknie tradycyjnych potraw. W Centrum Stocznia otwarta będzie także Kuchnia św. Mikołaja, gdzie poza posiłkami rozdawane będą także wigilijne paczki.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere