• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Koncert jak rozmowa – grupa LemON ruszyła w niezwykłą trasę

  2017-11-11
  Koncertem w Lublinie grupa LemON rozpoczęła nową trasę. „TU|Etiuda Zimowa” to pierwsze takie wydarzenie w historii zespołu.

  „TU|Etiuda Zimowa” to trasa, która łączy dwa albumy grupy LemON – „Etiudę zimową” wydaną pod koniec 2015 roku oraz najnowszy album „Tu”, który miał swoją premierę w marcu 2017 roku. To szczególne przedsięwzięcie, bo po raz pierwszy zespół zaprasza do filharmonii i pięknych sal koncertowych, gdzie słuchacze będą mogli usiąść i delektować się muzyką płynącą ze sceny. To świetna okazja dla wiernych fanów, aby poznać nowy rozdział w twórczości LemON, a dla nowych słuchaczy szansa, by przekonać się, z czego wynika jego fenomen. Nowe aranżacje wybrzmią w teatralnej oprawie wizualnej, a liryczność przeplatać się będzie z nieokiełznaną drapieżnością. 

  W rozmowie z Anywhere.pl Igor Herbut mówił: „ (…) koncert traktuję właśnie jak rozmowę między słuchaczami a muzykami, bo my też przeżywamy na nowo numery. To nie rozdrapywanie ran. Szukamy siebie, interpretujemy nawzajem, chociaż sam nie chciałbym tego robić. Często mam zamknięte oczy, z różnych powodów. Jest to forma obrony, ale też forma głębszego wejścia w muzykę. Zdarzało się jednak tak, że śpiewałem coś dla mnie ważnego i zaobserwowałem, że ktoś mnie rozumie. Pamiętam starszą parę trzymającą się za ręce, ich miłość była aż widoczna fizycznie. Ale obok widziałem gościa, który był zaryczany. To bardzo do mnie wraca. Zatykam się i myślę. Wtedy właśnie zamykam oczy”.

  Spodziewamy się, że podobnie będzie podczas trasy „TU|Etiuda Zimowa”. Grupę będzie można usłyszeć jeszcze w kilku miastach:

  11.11 Gdańsk 

  15.11 Kraków 

  16.11 Dąbrowa górnicza 

  30.11 Bielsko-Biała 

  09.12 Wrocław 

  14.12 Białystok 

  16.12 Toruń 

  17.12 Łódź 

  21.12 Warszawa 

   

  A 17 listopada najnowszy album LemON – „Tu” ukaże się w limitowanej edycji na dwupłytowym 180–gramowym winylu. Więcej o płycie oraz o tym, jak powstawała, przeczytacie w naszej rozmowie z Igorem Herbutem: https://www.anywhere.pl/article,2034,Igor-Herbut-Czarne-pudelko-z-emocja.

  Fot. Zuza Krajewska

  lemon_1

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere