• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Idea ze sztuką w tle

  2017-11-03
  Rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i usługowo-handlowa, kapitalna lokalizacja w sąsiedztwie pasa nadmorskiego oraz Parku Oliwskiego – to tylko niektóre z atutów życia na osiedlu Idea na granicy dwóch gdańskich dzielnic – Przymorza i Oliwy. Idea wyróżnia się atrakcyjnym zagospodarowaniem otwartej przestrzeni publicznej, współtworzonej przez polskich artystów: malarzy, grafików, fotografów, czy rzeźbiarzy.

  Gdański deweloper Euro Styl S.A. z Grupy Dom Development rozpoczął sprzedaż 62 lokali w 5-piętrowym budynku B5. Termin ich przekazania planowany jest na 30 listopada przyszłego roku. Do sprzedaży wchodzi też kolejnych 42 lokali w 6-piętrowym budynku B6, które wg planów zostaną przekazane 30 czerwca 2019 r.
  Projekt nowych budynków przygotowały pracownie Degutis Studio Architektury oraz Rayss Szymański Architekci. W nowo budowanym 5-piętrowym budynku B5 znajdą się 54 mieszkania i 8 lokali usługowych, natomiast w 6-piętrowym budynku B6 powstaną 42 mieszkania. Budynki powstają u zbiegu ulic Beniowskiego i Śląskiej w Gdańsku.

  eurostyl
  W projekt budynku B5 został zaangażowany SEIKON – Robert Rączka Seikon, twórca murali i instalacji, malarz, który opiera swoją twórczość na kreowaniu niepowtarzalnych wzorów geometrycznych i linii. Na terenie budynku wykona unikalną instalację stalową, tworzącą linearne kształty. Na klatkach schodowych zamieszczone będą abstrakcyjne grafiki jego autorstwa oraz inspirujące konstrukcje w przejściach pomiędzy ścianami budynków.
  Stanowiący centralny punkt osiedla budynek B5 intryguje swoją nietypową formą architektoniczną. Charakteryzuje się kontrastową czarno-biało-szarą elewacją, dynamicznymi liniami, surową formą i przeszklonymi wykuszami – wysuniętymi częściami budynku.
  Partnerem realizacji budynku B6 jest OESU – grafik, projektant, który dzieła swoje tworzy w barwach biało–czarnych i opiera sztukę na liternictwie. Budynek B6 tworzyć będzie nowoczesną, minimalistyczną bryłę w skandynawskim stylu. Modernistyczne elementy, cegła klinkierowa nadają elewacjom eleganckiego charakteru. Stonowana kolorystyka i minimalistyczna architektura tworzy przeciwwagę dla budynku B5.
  Osiedle będzie monitorowane. Na jego terenie znajdą się 2 place zabaw oraz wiaty i stojaki dla rowerzystów. Klienci mogą wybrać przestronne i funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej strukturze i powierzchni. Mieszkania będą miały balkony lub tarasy oraz loggie. Wszystkie mieszkania parterowe w budynku B6 mają także ogródki.
  Ceny mieszkań w budynkach B5 i B6 kształtują się od 7 500 zł/ mkw. do 8 700 zł/ mkw. Lokale usługowe w budynku B5 o metrażach od 40,79 mkw. do 146,54 mkw. są dostępne w cenie od 8 900 zł do 10 500 zł/mkw. W ofercie znajdzie się także łącznie 96 komórek lokatorskich w cenie 2 100 zł/mkw.: 54 komórki w budynku B5 i 42 w budynku B6. Dla mieszkańców 2 nowych budynków przewidziano miejsca parkingowe w hali garażowej pod budynkiem B5 i B6 oraz w hali garażowej wolnostojącej, a także miejsca naziemne.


  Cena pojedynczego miejsca postojowego w garażu to koszt 30 000-35 000 zł, w hali garażowej wolnostojącej to koszt 25 000 zł Cena miejsca postojowego naziemnego to 15 000 zł.
  Idea to unikatowy projekt zarówno na terenie Trójmiasta, jak również w skali ogólnopolskiej - mówi Ewa Nowicka, Dyrektor Sprzedaży w firmie EURO STYL. - Współtworzenie osiedla przez uznanych trójmiejskich artystów pozwoliło nam na wykreowanie niebanalnej, tętniącej życiem przestrzeni wspólnej, ciekawej i inspirującej nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale także sąsiadów i gości. Wnętrza nowych budynków wzbogacone zostaną o ciekawe instalacje przestrzenne, abstrakcyjne graffiti jak również innego rodzaju formy artystyczne charakterystyczne dla twórczości wybranych partnerów.

  eurostyl_1

  LOKALIZACJA I KOMUNIKACJA

  Przyszli mieszkańcy będą mieli okazję zamieszkać na osiedlu o rozwiniętej infrastrukturze usługowo-handlowej, edukacyjnej i rekreacyjnej. Lokalizacja osiedla gwarantuje szybkie poruszanie się po aglomeracji na osi Gdańsk-Sopot-Gdynia oraz sprawne dotarcie do obwodnicy Trójmiasta.
  W pobliżu inwestycji znajduje się dworzec PKP, SKM Gdańsk Oliwa oraz liczne przystanki autobusowe. Przy osiedlu Idea znajdują się 2 pętle autobusowe.
  W pobliżu osiedla znajdują się centra handlowe tj.: Alfa Centrum i Galeria Przymorze. Niedaleko inwestycji mieści się przychodnia lekarska oraz poczta. Sąsiedztwo osiedla oprócz terenów zielonych, m.in. pasa nadmorskiego oraz Parku Oliwskiego, ma również charakter biznesowy. W okolicy znajdują się nowoczesne parki biurowe (Olivia Business Centre, Alchemia, Arkońska Business Park).

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere