• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Trójmiasto – miejsce, gdzie żyje się lepiej

  2017-09-13
  Trójmiasto przyciąga jak magnes, nie tylko w sezonie. Gdańsk, Sopot i Gdynia to wymarzone destynacje zarówno dla turystów jak i osób poszukujących tzw. second home nad morzem – prywatnej oazy, w której będą mogli odpocząć i beztrosko czerpać radość z życia. 
A Trójmiasto oferuje do tego idealne warunki.

  Trzy miasta, trzy historie

  Gdańsk, Sopot i Gdynia, choć położone blisko siebie, różnią się pod wieloma względami, a przy tym doskonale się uzupełniają. Każde z nich przyciąga oryginalnymi atrakcjami, ma swój wyjątkowy klimat i historię. To urozmaicenie sprawia, że w Trójmieście po prostu nie można się nudzić. W trakcie poznawania miast warto zwrócić uwagę na ich odmienną architekturę i styl.

  Wizytę w Gdańsku najlepiej rozpocząć od wejścia na Górę Gradową, gdzie znajduje się najlepszy punkt widokowy w Śródmieściu. Roztacza się z niego panorama na ponad tysiącletni Gdańsk. Możemy dostrzec zarówno zabytkowe Stare Miasto z charakterystyczną, gotycką wieżą Kościoła Mariackiego, jak i nowoczesną, biznesową część Trójmiasta. Wieczorem warto przejść się nad Motławę, by na własne oczy zobaczyć rozświetlone miasto odbijające się w wodach rzeki oraz urokliwe kawiarnie i restauracje w pobliżu.

  invest_comfort

   

  Będąc w Sopocie, trzeba koniecznie zejść na chwilę ze słynnego deptaku Bohaterów Monte Casino, by przejść się bocznymi uliczkami, gdzie napotkamy przepiękne, stare wille w letniskowym stylu, typowe dla kurortu i uzdrowiska. Charakterystycznym elementem są drewniane werandy, pełniące funkcję letnich salonów, miejsca wspólnych posiłków i spotkań towarzyskich. 

  Gdynia to z kolei jedno z najmłodszych polskich miast i perełka modernizmu. Estetyczne, jasne budynki na tle zieleni i duże przestrzenie, które pozwalają poczuć nadmorską bryzę to w dużym skrócie przepis na miasto, w którym żyje się przyjemnie. W sercu Gdyni powstaje obecnie nowoczesny kompleks Portova, czyli eleganckie osiedle Invest Komfort nawiązujące architekturą właśnie do korzeni modernistycznych. Z okien najwyższych pięter rozpościerać się będą zapierające dech w piersiach widoki na miasto i Zatokę Gdańską. Za projekt odpowiedzialny jest ceniony arch. Jacek Droszcz, autor m.in. bryły Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

  Codziennie nad morzem

  Wielką zaletą Trójmiasta jest położenie nad morzem. Zatokę Gdańską możemy podziwiać z plaży lub przechadzając się po słynnym sopockim molo, o którym mówi się, że przedłuża Polskę o 500 metrów. Jeśli tak, to należy koniecznie dodać długość dwóch kolejnych „przedłużeń”: mola w gdańskim Brzeźnie oraz w Orłowie. To malownicza dzielnica Gdyni, wpisana w pejzaż klifu, z urzekającą plażą. Zaledwie 5 minut od orłowskiego mola znajduje się Nowe Orłowo, prestiżowe, wielokrotnie nagradzane osiedle willowe. Magiczna lokalizacja w mariażu z elegancką estetyką pobiły rekordy popularności, zyskując renomę jednego z najbardziej pożądanych miejsc do mieszkania w Trójmieście. Obecnie powstaje VII etap tego osiedla.

  Równie wymownym przykładem na to, jak potrafi działać magia lokalizacji, jest Botanica Jelitkowo. Jej budowa rozpoczęła się w tym roku, a inspiracją dla projektantów była licząca ok. 100 lat idea miast – ogrodów. Projekt zakłada powstanie kompleksu dwupiętrowych willi z udogodnieniami takimi jak kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, salon fitness z saunami oraz zewnętrzna siłownia i strefa relaksu. Inwestycja będzie położona w sąsiedztwie zbiornika wodnego, pośród imponującej, zielonej przestrzeni zaprojektowanej przez najlepszych architektów krajobrazu, zaledwie 400 metrów od plaży.

  invest_comfort_2

  Z teatru na koncert

  Trójmiasto to tętniąca życiem aglomeracja z niezwykle rozbudowaną bazą kulturalną i rozrywkową. Miłośnicy sztuki scenicznej powinni koniecznie odwiedzić słynny Teatr Szekspirowski w Gdańsku z otwieranym dachem, nawiązującym do tradycji sceny elżbietańskiej. A skoro o scenie mowa, to nie wolno zapomnieć o największym w kraju Teatrze Muzycznym w Gdyni, słynnym z musicali, na które niełatwo zdobyć bilety. Melomani z pewnością docenią ofertę Opery Bałtyckiej i Filharmonii w Gdańsku oraz prężnie działających klubów muzycznych – od legendarnego Blues Clubu w Gdyni po industrialny B90 w Gdańsku. Trójmiasto oferuje także szeroki wybór restauracji (znajdziemy tu kuchnie z całego świata), jak i klubów, z których najbardziej znane znajdują się oczywiście na sopockim „Monciaku”.

  Mieszkanie w Trójmieście to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią wyjątkowość nadmorskiej aglomeracji i chcą spędzać tu więcej czasu. Warto poznać bliżej unikalne trzy miasta, poczuć ich klimat i dopasować dla siebie, wybierając mieszkanie, w miejscu spełniającym marzenia.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere