• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Argon do usług

  2017-09-13
  Nowoczesne budynki biurowe oferują dzisiaj znacznie więcej niż tylko przestrzeń do pracy. Usługi towarzyszące stają się istotnym elementem oferty deweloperów, która odpowiadać ma na podstawowe potrzeby codziennego życia pracowników, a czasami kreować też ich aktywność w wolnym czasie. Ciekawym przykładem jest Argon, trzeci etap kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku. Na parterze budynku, na łącznej powierzchni blisko 1700 mkw. funkcjonować będzie 11 różnych podmiotów usługowo-handlowych, w tym aż 9 gastronomicznych, zdecydowanie zwiększając kulinarną ofertę dostępną w kompleksie i jego okolicy.

  Duży wybór

  - W budynku Argon funkcjonować będzie 11 różnych podmiotów, zarówno popularne marki, jak i autorskie koncepty, przede wszystkim gastronomiczne, ponadto punkt handlowy i placówka banku mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

  W budynku znajdziemy punkty popularnych w Polsce sieci, jak kawiarnia Starbucks, piekarnio-kawiarnia Gorąco Polecam Nowakowski, czy restauracja Subway. Nie zabraknie też nowych marek. Wielbiciele sushi będą się mogli spotykać w Sugoi Sushi, a koneserzy win odkrywać smaki w Alchemii Wina. Uwagę fanów włoskich przysmaków zwróci z pewnością Pizza Pasta&Basta. Rozwinięciem gastronomicznej oferty Argonu będzie ENJOY food&life, nowy punkt na mapie zdrowego żywienia w Trójmieście. W ofercie będą m.in. śniadania z wypiekami robionymi na miejscu, soki wyciskane metodą cold press i posiłki lunchowe – sycące zupy, pyszne sałaty oraz ciepłe michy z kombinacją kasz i warzyw. Będzie też można zamówić tam zbilansowane posiłki na cały dzień.

   - Inspiracją do stworzenia tego miejsca były holenderska sieć zupiarni oraz odkryty w Kalifornii bar sałatkowy – mówi Ewelina Sasin, która stworzyła i rozwija koncept ENJOY food&life. - Na bazie podróży po świecie powstał pomysł na lokal, w którym będzie można zjeść zdrowo, smacznie i w oparciu o lokalne produkty. Jedzenie jest naszym paliwem, chcemy zapewniać energię w najlepszej postaci, ale też zdrowie i świetne samopoczucie.

  Do tego grona dołączą niebawem jeszcze dwie marki gastronomiczne. Dopełnieniem oferty będzie placówka sieci sklepów Żabka oraz oddział banku ING. Różnorodne lokale kreować mają życie pasażu (między III i planowanym IV etapem Alchemii), w którym znajdą się też elementy małej architektury. Pierwsze punkty otwarte zostaną już we wrześniu, bezpośrednio po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku.

  Komplementarność

  Usługi pojawiały się także we wcześniejszych etapach Alchemii, z wyraźną jednak dominacją tych o charakterze rekreacyjno-sportowym. W ramach pierwszego etapu (na powierzchni 4700 mkw.) uruchomione zostało największe w Trójmieście, ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe z kompleksem basenów z saunami (Aquastacja), siłownią i klubem fitness (Tiger GYM) oraz halą sportowa (Sportstacja). Obiekty te cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród firm i ich pracowników, jak i mieszkańców Trójmiasta. Ponadto powstały też kawiarnia oraz dwupoziomowe bistro pełniące w ciągu dnia funkcję kantyny. W ramach II etapu Alchemii otwarto natomiast salon fryzjersko-kosmetyczny (Atelier de Beaute) oraz kawiarnię (City Cafe). Argon, trzeci etap Alchemii jest najbardziej prestiżowo ulokowanym budynkiem kompleksu, przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej (głównej arterii Trójmiasta) z ul. Kołobrzeską. Posiada 14 kondygnacji nadziemnych i kształt litery H, a jego łączna powierzchnia do wynajęcia (GLA) to blisko 39 tys. mkw., przy powierzchni typowej kondygnacji biurowej aż 3 tys. mkw.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere