• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Sylwia Gutowska

  Rozmawia, pisze, potem redaguje. Interesuje się kulturą wysoką, średnią i niską, bo jest prawdziwą (post)humanistką. Od dobrej książki woli tylko teledysk MC Hammera. Czasem śmieje się z własnych żartów, ale poza tym woli słuchać historii ciekawych ludzi. W poszukiwaniu sensu życia jeździ po mieście i śpiewa w swoim samochodzie.


  Bunkier przez cały tydzień

  2017-09-13
  Gdańska Klubogaleria Bunkier to weekendowa impreza pełną parą. Wiedzą to wszyscy imprezowicze w Trójmieście. A czy wiedzą, że każdego innego dnia można tu świetnie spędzić czas na wszelkiej maści aktywnościach, od kabaretu po wernisaż czy warsztaty kulinarne?

  Bunkier, największy, pięciopoziomowy klub w Trójmieście, ma swoje szczególne miejsce w sercach imprezowiczów z kilku powodów. Powierzchnia, która pomieści tysiąc osób, zróżnicowana muzyka na dwóch poziomach, sety dj-skie urozmaicane live actami, profesjonalni barmani, którzy swoją sztuką popisują się na ogólnopolskich pokazach, działająca przez całą noc kuchnia, no, i oczywiście oryginalny wystrój. To wszystko sprawia, że w piątki i soboty Klubogaleria Bunkier jest stuprocentowym klubem, który zapełnia się po brzegi. Ale od poniedziałku do czwartku jest galerią, a nawet więcej: wszechstronnym domem kultury.

  bunkier_2

  Poniedziałek

  Pierwszego dnia tygodnia ekipa Bunkra nie odsypia hucznego weekendu, tylko tworzy nowe wydarzenia. Czasem są to poniedziałki piwne, które nie pozwolą narzekać wracającym do pracy i na uczelnie. Zasada jest prosta: płacisz 20 złotych i pijesz tyle piwa, ile chcesz. Ostatnie poniedziałki miesiąca to impreza pod hasłem „Będę grał w grę”. Klub zamienia się w salon gier wszelkiej maści – od tych na konsolach po popularne planszówki. Te ostatnie są dostępne w barze przez siedem dni w tygodniu. W poniedziałki możemy też spodziewać się promocji kulinarnych.

  Wtorek

  We wtorki jest śmiesznie. Na gości czekają kabarety, stand-upy lub improwizacje na żywo. Bezkompromisowe żarty, cięte riposty i festiwal absurdu. W typach widowisk komediowych można wybierać, a więc każdy znajdzie coś dla siebie, by „spuścić powietrze” po całym dniu.

  Środa

  Środy w Bunkrze to tradycyjnie jam session. Każdy, czy to indywidualnie, czy z zespołem, może wejść na scenę i pograć lub pośpiewać. Przez cały wieczór obecny jest zespół, a uczestnicy mogą wejść na miejsce dowolnego muzyka. Można spotkać świetnych ludzi, poczuć radość płynącą ze spontanicznego grania. Stali bywalcy tworzą nawet (otwartą!) grupę na Facebooku, do tego zawsze czekają na Was promocje barowe. Wszystkie gatunki muzyczne dozwolone, wspaniałe przeżycia gwarantowane.

  bunkier_1

  Czwartek

  W niektórych kręgach czwartek to mała sobota i właśnie dla tych niektórych Bunkier rozkręca czwartkowe imprezy. Zazwyczaj grana jest wtedy muzyka klubowa, często jest tematycznie, jak w przypadku Ladies’ Night (tradycyjnie panie piją wino za darmo). Czasem natkniemy się na koncert. Fakt, że duża powierzchnia Bunkra rozkłada się na pięć poziomów, sprawia, że każda z sal jest dość mała – ale w sam raz na klimatyczną, intymną atmosferę kameralnych spotkań z artystami. Jak dotąd zagrali tu: Marcin Świetlicki, Micromusic, Indios Bravos, Bracia Figo Fago, L.U.C. czy Fismoll. I znowu ekipie tworzącej Bunkier nie można odmówić wszechstronności. Na tę jesień potwierdzeni są już młodzi polscy muzycy – producent i kompozytor electro znany z singla „Dreams”, Carsky (12 października) i raper Tau (30 listopada). Szykujcie się więc na dawkę świeżych brzmień.

  Na ostatnim piętrze znajduje się galeria wystawiająca dzieła sztuki młodych artystów, głównie z Pomorza. Nie do przecenienia w Bunkrze są działające siedem dni w tygodniu specjalne oferty dla rezerwujących oryginalne loże. Goście dostają pakiet startowy na równowartość ceny rezerwacji. Opcja w sam raz na imprezę urodzinową czy wieczór panieński/kawalerski. A dzięki temu, że loże nie mieszczą się bezpośrednio przy parkiecie, można tam swobodnie pogadać. Jak mówi Sylwia Pryzińska, manager Klubogalerii Bunkier, niedawno miały u nich miejsce 65. urodziny. Impreza była wielopokoleniowa i wszyscy, na czele z solenizantem, bawili się doskonale.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Przeczytaj również
  Reklama
  reklama Anywhere