• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Leć do Szkocji!

  2017-08-07
  Już od dawna Glasgow jest wśród Polaków jednym z najpopularniejszych kierunków na Wyspach Brytyjskich. Od października do stolicy Szkocji będzie można polecieć również z Rzeszowa!

  W VI wieku św. Mungo założył nad rzeką Clyde kościół, wokół którego powstała osada Glas cau. Tak rozpoczęły się dzieje największej metropolii Szkocji. Czas największego rozwoju sięga okresu wczesnego średniowiecza, kiedy Glasgow pełniło rolę największego biskupstwa Szkocji. Dzięki temu miasto zdobyło wiele bogactw i podniosło swój status. W XVIII wieku, kiedy Szkocja uzyskała dostęp do morza, Glasgow stało się bardzo ważnym ośrodkiem portowym i handlowym. Kupcy handlujący rumem, bawełną oraz tytoniem przyczynili się do rozwoju świetności tego miasta – świadectwem na to są liczne budowle mieszkalne, biurowe, składy towarowe, a także Port Glasgow w Firtf of Clyde.

  glasgow_1

  Dziś Glasgow jest jednym z najatrakcyjniejszych miast Szkocji, tętniącym życiem zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W 1990 roku otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, a dziewięć lat później – Miasta Architektury i Wzornictwa Zjednoczonego Królestwa. To miejsce nowoczesne, w którym można zaobserwować przemieszanie nowoczesnej architektury z zabytkami. Będąc tam, koniecznie trzeba odwiedzić liczne muzea i galerie. Na szczególną uwagę zasługują Muzeum i Galeria Sztuki Kelvingrove, Muzeum Transportu, Glasgow School of Art czy Galeria Sztuki Nowoczesnej.

  Z Rzeszowa do Glasgow-Prestwick będzie można polecieć od 5 października z liniami lotniczymi Ryanair. Połączenia będą obsługiwane w każdy czwartek, a od listopada – we wtorki i soboty. Bilety w bardzo atrakcyjnych cenach można już rezerwować na stronie www.ryanair.com.

   

  źródło: Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere