• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Rekreacja z klasą

  2017-08-11
  Pokazałem powyższe zdjęcie znajomym z prośbą o komentarz. Reakcja była łatwa do przewidzenia i dosyć krytyczna, jednak jeden z moich znajomych zareagował inaczej, mówiąc: „Niesamowity potencjał!”.

  „Pomorze to jedna z najbardziej popularnych destynacji turystycznych Polaków”informuje Łukasz Magrian z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. „Prognozujemy, że w sezonie 2017 roku nasze województwo odwiedzi 9 mln samych Polaków. Do tego należy jeszcze dodać turystów z zagranicy”dodaje. To spora liczba, jednak oparta na twardych danych i wynikająca z tendencji, która utrzymuje się od co najmniej 4 lat. Doskonałe skomunikowanie regionu dzięki autostradzie A1, świetnym połączeniom kolejowym i rozwojowi tanich linii lotniczych powoduje, że na Pomorze bez trudu można dotrzeć z wielu największych ośrodków w kraju nawet na krótki pobyt weekendowy. Jednak potencjał, który dostrzegł mój kolega, wcale nie odnosi się do najbardziej obleganego Trójmiasta z Gdańskiem na czele, lecz niewielkiego miasta, leżącego u wrót Półwyspu Helskiego. Władysławowo – plaża z tego miasta jest na zdjęciu – to najliczniej odwiedzany kurort w województwie pomorskim. Liczba turystów przedstawionych na zdjęciu rzeczywiście jest zastanawiająca i skłania do bardziej wnikliwej analizy, tym bardziej, że dla prywatnych inwestorów ten potencjał może oznaczać spore zyski.

  Półwysep Helski oferuje atrakcje, które trudno szybko wyliczyć. Od lat jest polskim centrum sportów wodnych, a to, że na parkingach campingów często można spotkać zagraniczne rejestracje samochodów najlepiej dowodzi, że na półwysep warto jechać nawet kilkaset kilometrów. Władysławowo przyciąga także miłośników innych sportów i każdy, kto miał okazję przejechać się trasą rowerową od Władysławowa po Hel wie, że jest to jedna z najbardziej malowniczych tras w kraju. Szeroka na ponad 100 metrów plaża, czy Nadmorski Park Krajobrazowy wypełniony starodrzewem to kolejne miejsca, w których wakacje można spędzić aktywnie, uprawiając jogging, nordic walking, a nawet jazdę konną. W Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy, rozwija się trend bycia fit i zdrowego stylu życia. Coraz większa grupa miłośników sportu także wakacje chce spędzić aktywnie. Stąd potrzeba rozwoju infrastruktury dla turystów, szukających na plaży czegoś więcej niż zimne piwo i chipsy.

  gwiazda_morza

  Gmina Władysławowo dobrze wyczuwa ten trend i stawia na inwestycje, które przyciągną do miasta turystów z zasobniejszym portfelem. Wraca się tu do żeglarskich tradycji. Po stronie Zatoki Puckiej powstanie marina jachtowa. Dzięki staraniom władz do miasta powracają imprezy żeglarskie. W czerwcu tego roku po raz pierwszy od 10 lat na otwartym morzu zostały rozegrane regaty w ramach klasyfikacji do Pucharu Polski, Mistrzostw Świata i Europy. Powołane zostało również stanowisko plastyka miejskiego, który zadba o rozwój parków i terenów zielonych oraz zmianę estetyki miasta. W ślad za rozbudową infrastruktury turystycznej podąża profesjonalne zaplecze hotelowe. W najlepszej nadmorskiej lokalizacji, tuż obok plaży i portu powstaje duży kompleks hotelowo-apartamentowy z rozbudowanym zapleczem rekreacyjnym. „Jako prywatny inwestor wykorzystujemy aktualne trendy w stylu życia i turystyce” – mówi Agnieszka Łuczak, dyrektor zarządzający Gwiazdy Morza, spółki odpowiedzialnej za budowę hotelu. „Stąd pomysł, aby nasz obiekt wyposażony był w rozbudowaną strefę SPA, gabinety urody i centrum rekreacji”. Istnieje więc szansa, że powstanie miejsce, które miłośnikom sportu zaoferuje znacznie więcej niż przyczepy campingowe i wspólne toalety czy prysznice, którymi dotychczas musieli się zadowolić mieszkańcy campingów. Jak tłumaczy Agnieszka Łuczak: „W hotelu znajdą się m.in. cztery baseny i blisko 17-metrowa przeszklona ścianka wspinaczkowa z wyjściem na dach obiektu. Przygotowujemy również eleganckie restauracje i centrum bankietowo-konferencyjne. Hotel Gwiazda Morza Resort Spa&Sport, doskonale wypełni lukę w tej części Polski. Będzie to najnowocześniejszy prestiżowy hotel pomorskiego odcinka polskiego wybrzeża”. 

  Dla inwestorów, którzy dostrzegą korzyści tego projektu, rodzi się dobra okazja do lokowania kapitału. Hotel już na etapie budowy został wprowadzony do sprzedaży w modelu condo. To oznacza, że inwestorzy indywidualni mogą sporo zarobić na inwestycji, która zakłada zwrot kapitału na poziomie 7% w skali roku i to przez okres 15 lat. To znacznie więcej od innych stabilnych wariantów lokowania kapitału. Model condo jest cały czas nowością na polskim rynku inwestycji, ale jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy. Nabywca kupując pokój, podpisuje równocześnie umowę najmu nieruchomości z operatorem hotelu, co daje mu gwarancję stabilnych i z góry określonych dochodów przez cały czas trwania inwestycji. 

  Wiadomości o zmianach we Władysławowie rodzą nadzieję na to, że miasto czekają niezbędne inwestycje, które spowodują, że olbrzymi potencjał turystyczny miasta zostanie odpowiednio wykorzystany. Co sezon przez miasto przewija się 750 tysięcy turystów. Odpowiedź na pytanie, czy są wśród nich tacy, którzy chcą aktywnie spędzić urlop w komfortowym hotelu, nasuwa się sama.

  foto: Aerolab.pl
  wizualizacja hotelu: materiały prasowe
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere