• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Niebostrada od Amsterdamu

  2017-08-06
  Linie lotnicze KLM najwyraźniej cenią sobie połączenie Gdańsk-Amsterdam. Ich przedstawiciele już zapowiedzieli, że od jesieni liczba lotów na tej trasie zostanie podwojona.

   

  W tej chwili samoloty między stolicą Holandii a Gdańskiem latają siedem razy tygodniowo. Od 29 października ta liczba zostanie zwiększona do 14. Taka informacja została podana przez KLM zaledwie niespełna dwa miesiące po uruchomieniu trasy.

  W jesiennej siatce połączeń zmieni się nie tylko liczba lotów do Amsterdamu, ale także ich godziny. Wszystko po to, żeby pasażerowie z Polski mogli w pełni korzystać z oferty lotów do praktycznie każdego zakątka świata z amsterdamskiego portu lotniczego Schiphol. Od 29 października można będzie zatem polecieć do Amsterdamu z Gdańska o godzinie 6:50, a lądowanie w stolicy Holandii przewidziane jest na godzinę 8:45 czasu lokalnego. Dzięki temu porannemu lotowi można będzie wygodnie korzystać z siatki połączeń KLM, również tych międzykontynentalnych, ale także choćby efektywniej wykorzystać weekendy i urlopy w samej Holandii. Drugi lot będzie startował z Gdańska o 14:00 i lądował w Amsterdamie o 15:55. Samoloty powrotne startować będą z Schiphol o godzinach 11:45 i 20:50, a przylot jest obliczony na 13:30 i 22:35.

  Decyzja o dodaniu kolejnego połączenia między Amsterdamem i Gdańskiem spowodowana była rosnącym zainteresowaniem tą trasą oraz optymistycznymi przewidywaniami na przyszłość. – Od uruchomienia lotów KLM na trasie Gdańsk-Amsterdam w maju tego roku obserwujemy niesłabnące zainteresowanie przelotami na tej trasie zarówno ze strony polskich pasażerów, jak też zagranicznych gości pragnących odwiedzić bardzo ciekawy pod względem turystycznym Gdańsk. Współczynnik wykorzystania miejsc od początku był i nadal jest bardzo dobry, dlatego wyjątkowo szybko zadecydowaliśmy o drugim połączeniu dziennie. Liczymy, że z nowego rejsu ucieszą się zarówno turyści zainteresowani bogatą ofertą KLM zwłaszcza na trasach międzykontynentalnych, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować jednodniowe podróże do Holandii i do wielu miast w Europie Zachodniej – mówił Frantisek Siling, dyrektor handlowy Air France KLM na Polskę.

  Z kwitnącej współpracy między KLM a Portem Lotniczym Gdańsk cieszy się także Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk: – W Porcie Lotniczym Gdańsk od początku roku obsłużono ponad 2 mln pasażerów, co stanowi 14,2 proc. wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem. Do tak dużego postępu przyczynił się sukces KLM na trasie Amsterdam-Gdańsk. Z niecierpliwością czekaliśmy na zwiększenie liczby lotów do Amsterdamu, ponieważ już w maju można było zaobserwować duże zainteresowanie pasażerów ofertą KLM. Cieszymy się, że grupa Air France KLM doceniła potencjał Portu Lotniczego Gdańsk, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z ogólnoświatowej oferty połączeń – mówił Tomasz Kloskowski.

  Międzynarodowy Port Lotniczy Schiphol w Amsterdamie to trzecie pod względem wielkości i ruchliwości lotnisko w Europie – w zeszłym roku obsłużyło około 63,5 miliona pasażerów. Oferuje 322 bezpośrednie połączenia, którymi operuje 108 linii lotniczych współpracujących z lotniskiem. Co ciekawe, jest to też najstarsze międzynarodowe lotnisko – pierwszy samolot wylądował w miejscu dzisiejszego, nowoczesnego Schiphol jeszcze w 1916 roku. Port Lotniczy w Amsterdamie jest drugim na świecie lotniskiem także pod względem... niskości położenia, leży bowiem 4,5 metra poniżej poziomu morza (niżej usytuowane jest jedynie inne holenderskie lotnisko, Rotterdam Haga), w miejscu byłego jeziora, sztucznie osuszonego i otoczonego groblami, które chronią teren przed ponownym zalaniem.

  Schiphol oferuje mnóstwo lotów w przeróżne krańce świata. Można się stąd dostać nie tylko do największych metropolii na całym globie, ale także do mniejszych, ale równie ciekawych ośrodków, jak wyspa Sal w Republice Zielonego Przylądka, Paramaribo w Surinamie czy Oranjestadna wyspie Aruba.

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere