• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Pomorskie inspiruje

  2017-06-11
  Nad morze to chyba tylko latem. Plażowanie, parawany i relaks na piasku. Cudowne lenistwo, reset ciała i umysłu. Do tego smażona rybka i złoty napój z bąbelkami. Czemu nie – zapraszamy! Ale pamiętaj, że Pomorskie to też dużo ruchu, radości i sporo możliwości. Pomorskie biega, pływa, żegluje, surfuje, nurkuje, jeździ konno, a nawet rozgrywa kilka partyjek golfa. Nie ma czasu na nudę. Czas na aktywne Pomorskie.

  Nie wiesz, na co się zdecydować? Spróbuj wszystkiego po kolei, a na pewno odkryjesz swoją pasję. Zacznij od joggingu na plaży, a być może za jakiś czas będziesz się mierzyć z najlepszymi w maratonie. Zdrowy tryb życia nie wychodzi z mody, wręcz przeciwnie, trend się rozkręca! Oto kilka propozycji na aktywne spędzenie czasu.

  Pod wiatr

  Przerażające widowisko gry wody z wiatrem z udziałem sportowca dzierżącego żagiel i misternie zmagającego się z żywiołem? To wrażenia obserwatora. Dla wielu, którzy zetknęli się z windsurfingiem czy kitesurfingiem, to styl życia.

  Regularne wiatry, czysta i przejrzysta woda, piaszczyste dno i zafalowanie powodują, że najlepsze warunki do uprawiania tych dyscyplin znajdują się na wodach otoczonych Półwyspem Helskim. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Europie zarówno do nauki, jak i uprawiania tych dyscyplin. Bezcennym walorem tego akwenu są rozległe płycizny Zatoki Puckiej, które pozwalają na bezpieczne rozpoczęcie przygody z tym sportem. Szkoły w Helu, Jastarni, Kuźnicy, Chałupach, Władysławowie, Pucku, Rewie, Gdyni czy Sopocie zapewnią fachowy cykl szkoleniowy po pas w wodzie. Podobne warunki oferują akweny Mierzei Wiślanej od strony Zatoki Gdańskiej, a Krynica Morska, Kąty Rybackie czy Piaski to miejscowości cieszące się popularnością wśród wind- i kitesurferów i ich rodzin.

  prot_4

  Pod prąd

  Kajakiem przez Pomorze ? Jak najbardziej. Prawie 3 tysiące km spławnych rzek, odcinki o charakterze górskim i jeszcze kilka nieoczywistych niespodzianek. Jakich? Na przykład zwiedzanie miasta z kajaka. Przez centrum Gdańska każdego dnia przewijają się tłumy turystów. Kajak to świetny sposób nie tylko na ominięcie zatłoczonych uliczek, ale też obejrzenie znanych zabytków z nowej perspektywy. Żuraw od strony wody prezentuje się dostojnie, ale i Filharmonia Bałtycka nabiera nowego kształtu. Można też popłynąć burtę w burtę koło słynnego Sołdka i schylić się pod Zielonym Mostem. Trasa w kilku miejscach prowadzi przez szlaki wodne, po których poruszają się większe jednostki, takie jak tramwaje wodne. Trzeba więc pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i konieczności ustąpienia pierwszeństwa „większemu”, ale wrażenia z pływania takim torem są bezcenne.

  Na krawędzi

  Spragnieni adrenaliny też znajdą coś dla siebie. Walory przyrodnicze i specjalistyczna baza umożliwiają realizację najśmielszych marzeń. Loty paralotnią, wspinaczki, offroad czy wreszcie skoki wysokościowe pozwolą śmiało odreagować nagromadzony stres i pozytywnie się zmęczyć. A weekend z dziećmi też warto spędzić na świeżym powietrzu. Czy to w polu kukurydzy, czy parku linowym – po takiej dawce wrażeń maluchy na pewno zasną z uśmiechem na buziach i bez wieczornego marudzenia.

  prot_3

  Na dwóch kółkach

  I znowu niespodzianka. Do 2020 roku sfinalizowane zostaną dwa nowe szlaki rowerowe: R10 i R9, czyli Wiślana Trasa Rowerowa. To razem ponad 670 km rowerowego szaleństwa. Międzynarodowy szlak R-10 będzie częścią europejskiej trasy, biegnącej przez kraje basenu Morza Bałtyckiego. W Pomorskiem przebiegać on będzie od Ustki do Krynicy Morskiej oraz do Kępek na granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Z kolei Wiślana Trasa Rowerowa R-9 będzie wiodła wzdłuż Wisły do granicy z województwem kujawsko-pomorskim. Trasy te poprowadzone zostaną korytarzami europejskiej sieci Euro Velo. Wzdłuż nich przygotowanych zostanie ponad 80 funkcjonalnych miejsc postojowych, które w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zapewnią schronienie i odpoczynek rowerzystom. Czekamy zatem cierpliwie i w międzyczasie szalejemy na dostępnych trasach regionu. Szczególnie polecamy Kaszubską Marszrutę i Pierścień Gryfitów.

  Więcej inspiracji na ww.pomorskie.travel oraz www.pomorskie.prestige.eu.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere