• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  1 URODZINY MOMU

  2017-05-20

  26 maja 2017 (piątek) 21:00 SPECJALNY KONCERT KASI STANKIEWICZ + UNDER PARTY w podziemiach MOMU

  To największe wydarzenie od czasów istnienia MOMU!

  Pierwsze urodziny nowego MOMU już 26 maja

  Startujemy o godzinie 19:00, gdzie rozgrzewać nas będzie DJ, dodatkowo na wszystkich Gości czekają klasyki MOMU w urodzinowym wydaniu!

  Główną atrakcją wieczoru, będzie koncert Ambasadorki MOMU - Kasi Stankiewicz z płytą ,,Lucy And The Loop”. Jak mówi artystka będzie to bardzo szczególny koncert.

  Wśród utworów, jakie będzie można usłyszeć tego wieczoru są: „Alone”, „As I See”, „Changes”, i inne.

  Wszystkiemu towarzyszyć będzie wystawa rzeźb Artystki Kaisu Almonkari, której dzieła stworzone zostały specjalnie pod utwory z płyty Kasi Stankiewicz.

  Atrakcje dodatkowe:

  Welcome drink dla wszystkich Gości

  Specjalne urodzinowe menu

  21:00 Koncert Kasi Stankiewicz ,,Lucy And The Loop”

  22:30 Urodzinowy tort MOMU dla każdego z Gości

  23:00 UNDER PARTY z DJ-em, w podziemiach MOMU 

  WSTĘP WOLNY!  

  Kasia Stankiewicz, autorka tekstów, muzyki, wydawca. 

  Zadebiutowała w latach 90 tych, współtworzyła wiele utworów, które stały się przebojami i na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki. 

  Płyty wydane wraz z zespołem Varius Manx osiągnęły sprzedaż na poziomie ponad miliona egzemplarzy. 

  Stankiewicz wydała cztery solowe albumy- "Kasia Stankiewicz”, „Extrapop”, „Mimikra”oraz „Lucy And The Loop”. 

  To właśnie materiał z płyty „Lucy And The Loop” usłyszymy na specjalnym koncercie zagranym wyłącznie z towarzyszeniem fortepianu, na którym zagra wybitny pianista Piotr Mania.

  Płyta jest symboliczną drogą od strachu do wolności. Można powiedzieć, że jest to opowieść o przebudzeniu, stopniowym odnajdywaniu własnych wartości.

  Historia, której bohaterką jest młoda dziewczyna o imieniu Lucy, zainspirowała artystów innych dziedzin sztuki do stworzenia swoich dzieł. Powstały obrazy, fotografie oraz rzeźby.

  26 maja odbędzie się specjalny koncert "Lucy And The Loop”, który zainauguruje wystawę nigdy wcześniej nie prezentowanych rzeźb.

  Autorką rzeźb jest Kaisu Almonkari, ur. W Warszawie w 1989 roku. Absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale rzeźby. Zajmuje się głównie rzeźbą w drewnie, malarstwem i ilustracją. Rzeźby powstały jako ilustracja do płyty Lucy and the Loop i są jej przestrzenną interpretacją. Każda odpowiada jednej piosence, ale razem tworzą całość. Wykonane są w drewnie lipowym i dekorowane płatkami złota na mikstion. To technika pozłotnicza pochodząca z V w. n. e. wymagająca długotrwałej, bardzo precyzyjnej pracy. Rzeźby są połączeniem organicznej, surowej formy i geometrii pokrytej metaliczną powłoką.

  Urodziny-MOMU-1

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere