• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  ZNÓW NOCUJEMY W MUZEACH!

  2017-05-12
  W TYM ROKU JUŻ PO RAZ 12. W GDAŃSKU ODBĘDZIE SIĘ IMPREZA, PODCZAS KTÓREJ, W SOBOTNIĄ NOC, MIESZKAŃCY MIASTA ŚWIĘTOWAĆ BĘDĄ... DZIEŃ MUZEALNIKA. TO Z JEGO OKAZJI OD PONAD DEKADY W CAŁEJ EUROPIE ORGANIZOWANA JEST NOC MUZEÓW.

  Dzień Muzealnika przypada na 18 maja, a Noc Muzeów organizowana jest w najbliższy tej dacie weekend. W tym roku odbędzie się 20/21 maja.

  Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów liczne muzea, galerie i inne instytucje kultury otwierają swoje podwoje dla świętujących już od godziny 19. Przygotowane w tym roku atrakcje z pewnością zaciekawią nawet najbardziej wymagających miłośników sztuki, kultury i nauki. Z okazji 10-lecia Europejskie Centrum Solidarności przygotowało aż dziesięć niespodzianek. Tematem przewodnim nocy w Nadbałtyckim Centrum Kultury stanie się niezwykła historia Ratusza Staromiejskiego oraz 25-lecie powstania instytucji. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przygotowało noc z Brunonem Zwarrą, a Centrum Hewelianum zdecydowało się przenieść uczestników wydarzenia wehikułem czasu prosto do średniowiecza. Niezwykłe wydarzenie muzyczne szykuje się w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2. Będzie można wziąć udział w koncercie Polish Diwy. Podczas tej wyjątkowej nocy nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych, miłośników sztuki, spacerów, zaglądania w niedostępne zakamarki. W tym roku do grona biorących udział w zabawie gdańskich instytucji dołączają m.in. Polsko-Japońska Szkoła Technik Komputerowych oraz Polska Filharmonia Bałtycka, która otwiera dla ciekawskich podwoje swojej siedziby, czyli pełnej tajemnic dawnej Hali Turbin na Ołowiance.

  – Noc Muzeów to wielkie święto muzealników, którzy w nocnej atmosferze mają możliwość zaprezentowania atrakcji, często niedostępnych na co dzień – komentuje Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. – Noc Muzeów to także wyzwanie organizacyjno-logistyczne, gdyż co roku padają rekordy frekwencji uczestników, a w przedsięwzięciu bierze udział kilkadziesiąt placówek.

  Nie inaczej będzie zapewne także i tego roku. Wstęp do wszystkich placówek biorących udział w Nocy Muzeów jest wolny lub kosztuje złotówkę. Większość z nich umożliwia zwiedzanie i udział w przygotowanych atrakcjach w godzinach 19:00 – 1:00. Warto jednak uważnie prześledzić program poszczególnych instytucji. Część atrakcji będzie dostępna także w ciągu dnia. Uczestnicy będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej darmowej komunikacji miejskiej.  

  Miłośnicy nowych technologii będą mogli dołączyć do gry mobilnej „Nie śpij! Zagraj!”, stworzonej przy współpracy z Huntly. 

  Szczegółowy program atrakcji znajduje się na stronie www.ikm.gda.pl./NocMuzeow. Dodatkowe informacje można także znaleźć na dedykowanym fanpage’u na Facebooku: www.facebook.com/NocMuzeow3City.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere